Poslankyňa Zora Jaurová (PS) podáva trestné oznámenie na ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú. Ako uviedla pre interez, súvisí to s tlačovou konferenciou, na ktorej stála Šimkovičová po boku šéfa envirorezortu Tomáša Tarabu.
„Bola to séria lží, nezmyslov a vecí, ktoré sa ani nedajú komentovať. Väčšinu tlačovky tvorili vyjadrenia smerujúce na moju adresu, z ktorých 90 % sú klamstvá. Dajú sa overiť jedným klikom na internete,“ povedala s tým, že vzhľadom na to, že sa tak nestalo prvýkrát, rozhodla sa na Šimkovičovú podať trestné oznámenie.
Čo povedala ministerka?
„Poďme sa pozrieť na konkrétne mená, ktoré stoja za mojím odvolávaním,“ uviedla Šimkovičová s tým, že jednou z iniciátorov je aj Jaurová. Tá podľa nej chodí na rokovania Fondu na podporu umenia a „dostane od pána riaditeľa slovo“ a „komunikuje, ako keby tam šéfovala“.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
„Príde tam dodávka, z nej vystúpia ľudia s transparentmi a hovoria o tom, akí sme nekompetentní. Potom si vyhľadajú jednotlivých členov Rady FPU, ktorých čakajú pred domom,“ tvrdí ministerka.
Nahlásiť chybu v článku