A ten je skutočne unikátny. Ide o film zo série Black Mirror, ktorý predstavil Netflix ako vianočné prekvapenie. Film samotný nevyzdvihuje len jeho kvalita, silné herecké výkony či absolútne strhujúca zápletka. Najväčším lákadlom je totiž fakt, že ide o interaktívny film, čo znamená, že za rozhodnutia postáv a konečne rozuzlenie príbehu rozhodujete vy ako diváci.
Filmom Black Mirror: Bandersnatch nám Netffix dokazuje, že tradičná kinematografia už dávno nie je len o striebornom plátne. Dokonca aj technológia 3D je už v súčasnosti považovaná za súčasť kino zábavy. Ak siahate hlbšie do vrecka, tak aj tej domácej. Týmto titulom nám však streamovací gigant dokázal, že mieri stále veľmi vysoko, nebojí sa experimentovať a prinášať celkom unikátny a inovatívny obsah.
Najnovší prírastok do rodiny seriálu Black Mirror však nebol vydaný ako súčasť seriálu, ale ako celovečerný film. Samozrejme však spadajúci pod značku tejto obľúbenej, nervy drásajúcej série krátkych filmov s viac než temnými námetmi. Do hlavnej úlohy obsadili tvorcovia Fionna Whiteheada, ktorému sekundoval šikovný a talentovaný Will Poluter.
Toho môžete poznať z projektov ako Narnia, My sme Millerovci, Maze Runner či Detroit. Will je známy asi ako najväčší „nice guy“ filmového priemyslu. Väčšina profesionálov, ktorá s nim spolupracovala ho popisuje ako veľmi otvorenú a sympatickú osobnosť. Po uvedení projektu sa však Will na Twitteri priznal, že odstupuje od využívania sociálnych sietí.
With love… pic.twitter.com/JSm7oNLTsV
— Will Poulter (@PoulterWill) January 2, 2019
Aj keď nič nebolo povedané explicitne, je viac než zjavné, že mladému hercovi sa ťažko vyrovnáva s návalom neobjektívnej kritiky, ktorej internet plný. A tak spravil to, čo by prospelo každému z nás. Jednoducho sociálne siete opustil. Zároveň sa však poďakoval za každý druh kritiky a tiež dodal, že si ju váži. Pre zachovanie svojho mentálneho zdravia sa však rozhodol cúvnuť od používania týchto platforiem.
A Willove rozhodnutie je skutočne na mieste. Aj keď si to často neuvedomuje, sociálne siete nám nielen požierajú množstvo voľného času, ale zároveň nám nastavujú aj nezdravé štandardy. Mimo toho sú plné predsudkov, nenávisti a negatívnych príkladov. Akonáhle začneme venovať viac pozornosti svetu okolo nás než tomu virtuálnemu, šťastie a spokojnosť sa jednoznačne dostavia vo vyššej miere.
ladbible.com
Nahlásiť chybu v článku