Reprofoto: Dráčik

Ako v minulosti, aj teraz svoju správu zverejnil vo forme banneru na stránke.

Hračkárstvo Dráčik, okrem toho, že sa venuje predaju hračiek, tak pomerne netypicky zverejňuje aj svoje názory na súčasné, najmä geopolitické dianie. Nie je žiadnym tajomstvom, že sympatizuje najmä s ruskou stranou či vystupuje proti záujmom NATO. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ešte začiatkom februára zverejnilo hračkárstvo banner na svojej stránke, ktorý vystupoval proti obrannej dohode s USA. Vtedy napísal: „Slováci si želajú mier pre všetky národy. Chceme naše územie bez cudzích vojsk a základní.“ Text bol tiež doplnený kresbou bielej holubice, symbolom mieru.

O pár dní hračkárstvo začalo zverejňovať ďalšie bannery a tiež sa premenovalo vo vyhľadávaní na Google mapách, pričom niektoré predajne boli označené azbukou.

Najnovší oznam

Najnovšie, ak prejdete na stránku hračkárstva, uvidíte oznam: „INZERÁT: Máme záujem o nákup plynu vo väčšom objeme pre Slovensko. Rozhoduje cena, nie mena. Skvapalnený plyn nám neponúkajte. Súrne, zásoby sa míňajú.“

Tento oznam je zjavnou priamou reakciou na to, že Rusko požaduje nákup plynu iba za ruble. Ako informuje TASR, Rusko v stredu zastavilo dodávky plynu do Poľska aj Bulharska. Moskva ako dôvod uviedla, že odberatelia v týchto krajinách nezaplatili za dodávky rubľami, ako požaduje Moskva.

Reprofoto: Dráčik

Na Slovensko plyn zatiaľ prúdi

Krajiny však od dodávok plynu odrezané nie sú a čerpajú ich od svojich susedných krajín v rámci Európskej únie. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová pritom dodala, že platenie za ruský plyn v rubľoch, ako to požaduje Kremeľ, znamená porušenie sankčného režimu EÚ.

Dodávky plynu na Slovensko sú zatiaľ v rámci normy, avšak platby za nakúpený plyn bude Slovensko ruskému plynárenskému koncernu Gazprom realizovať naďalej v eurách, ako uviedol premiér Heger.

Šéfka exekutívy EÚ vo svojom oznámení spresnila, že eurokomisia zabezpečí, aby rozhodnutie Gazpromu malo čo najmenší vplyv na európskych spotrebiteľov. Komisia v tejto súvislosti zintenzívni aj svoju prácu s takzvanými regionálnymi skupinami členských štátov, ktoré si môžu navzájom pomáhať s dodávkami, aby sa zmiernili akékoľvek dosahy na možné prerušenia dodávok plynu.

Zároveň dodala, že EÚ bude pokračovať v práci na zabezpečení dostatočných dodávok a skladovania plynu v strednodobom horizonte. Pripomenula, že akčný plán REPowerEU už tento rok pomôže výrazne znížiť závislosť Európanov od ruských fosílnych palív a je tu aj dohoda s USA na zabezpečení dodatočného dovozu skvapalneného plynu (LNG) v tomto a nasledujúcich rokoch.

Uložiť článok

Najnovšie články