Foto: TASR (Jakub Kotian)

Šéf národniarov chce, aby Ukrajina vrátila 3,5 miliardy eur.

Líder Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko by chcel, aby Ukrajina vrátila 3,5 miliardy eur, ktoré jej dali predchádzajúce slovenské vlády formou pomoci. Danko to uviedol vo videu zverejnenom na svojom facebookovom profile.

Článok pokračuje pod videom ↓

Slovensko nemôže ostať ticho

Danko reagoval na informácie, že USA sú blízko k uzavretiu dohody s Ukrajinou, ktorá zabezpečí americký podiel na nerastnom bohatstve Ukrajiny a podľa Trumpa vráti Spojeným štátom peniaze investované do Ukrajiny, ktorá už tri roky odoláva ruskej agresii.

Ako nám Zelenskyj vráti tri a pol miliardy eur, ktoré sme tam poslali? Pre nás je 3,5 miliardy eur obrovské množstvo peňazí. Ak budú Nemci spolu s Francúzmi a Američanmi požadovať svoje peniaze späť, Slovensko nemôže ostať ticho,“ poznamenal koaličný politik.

Danko tvrdí, že tri roky po ruskej invázii na Ukrajinu „sa ľuďom začínajú otvárať oči“. „Rusi zostanú na pozíciách, na ktorých sú,“ povedal Danko a obvinil Ukrajinu z nečestného konania. „Ukrajina využila tento konflikt na získanie finančnej pomoci, ktorú často spreneverila.

Nespomenul napadnutie Ukrajiny

Danko vo videu ani raz nespomenul, že Rusko pred tromi rokmi napadlo Ukrajinu, pričom vojnu nazval „udalosťami na Ukrajine“. Šéf národniarov verí, že boje sa čoskoro skončia. „Uvidíme, či Zelenskyj zradí Európu a odovzdá nerastné suroviny Trumpovi, pretože potom by oklamal Európsku úniu, alebo ich odovzdá EÚ, ktorá takisto pomáhala stovkami miliárd a tiež si môže za to niečo pýtať,“ povedal Danko a vyjadril presvedčenie, že Slovensko už nebude pokračovať v sankciách voči Rusku.

Americký prezident Donald Trump tlačí na Zelenského, aby akceptoval dohodu o kovoch vzácnych zemín. V sobotu povedal, že obe krajiny sú „veľmi blízko“ k dosiahnutiu dohody.

Uložiť článok

Najnovšie články