Willie Francis sa stal tínedžerom, ktorý bol popravený dvakrát. Ako je to možné? Keď si prvýkrát sadol do elektrického kresla, myslel si, že je to jeho koniec. Niečo sa však pokazilo, on prežil a opísal svoje pocity pri poprave. Napokon sa však tomuto rozsudku predsa len nevyhol, píše UNILAD.
Mladík bol v roku 1945 odsúdený za vraždu majiteľa lekárne, ktorý bol jeho niekdajším šéfom. V čase spáchania tohto zločinu mal iba 15 rokov. Súd mu napriek tomu vymeral ten najprísnejší trest. Čakala na neho poprava elektrickým kreslom.
Sadol do kresla a myslel si, že je koniec
Ako uvádza All That’s Interesting, 3. mája 1946 nastal deň, ktorý mal byť v jeho živote posledným. Willie si sadol do kresla a čakal na jeho spustenie, ktoré malo znamenať jeho koniec.
On May 3, 1946, Willie Francis, a 17-year-old black teenager prepared for his final moments on earth. As he was strapped into “Gruesome Gertie,” Louisiana’s electric chair, too scared to say his goodbyes, Francis just clenched his fists and awaited the inevitable moment.. pic.twitter.com/JLRvC7tunZ
— god of the Serengeti✊ (@godGeti) December 28, 2020
Opísal, ako sa cítil pri poprave
Smrtiaci prístroj sa spustil, no Willieho nezabil. Kati, ktorí stáli pri jeho poprave, boli opití a urobili chybu. Na chlapca čakalo veľké prekvapenie. Svoju popravu prežil a opísal, čo cítil.
„Mal som pocit, ako keby do môjho tela vrazili tisíce ihiel a špendlíkov. V ľavej nohe som cítil bolesť, ako keby mi niekto do nej rezal žiletkou,“ opísal Willie. Počas toho navyše kričal a prosil, aby s tým prestali.
Chlapec popravený dvakrát
Neúspešná poprava predĺžila jeho život o rok a Willieho prípad sa dostal až pred najvyšší súd. Ten však nerozhodol inak a nasledujúci rok si Willie opäť do elektrického kresla sadol.
Poprava prebehla 9. mája 1947 a už po piatich minútach bol Willie vyhlásený za mŕtveho.
Nahlásiť chybu v článku