Názory ľudí ohľadom lovu divokých zvierat sa značne líšia. Nadšenci tvrdia, že ich aktivity prinášajú úžitok, ochranári zvierat však s týmto nemôžu súhlasiť. Fotografia tejto ženy, s mŕtvym leopardom, obletela internet a vyvolala masové pobúrenie v kruhoch milovníkov zvierat a ochranárov prírody.
Fotografia bola uverejnená 7. septembra v skupine nadšencov lovu, známej ako Safari Club International (SCI) a to v blogu, v ktorom sa ľudia mali možnosť podeliť s fotkami svojich úlovkov. Brittany L. však ani netušila, čo to spôsobí.
This is Brittany L. She just killed this male leopard in his prime. According to SCI (Safari Club International) this leopard ranks as potentially the 9th largest leopard ever hunted. She's a cretin. Please share if you agree. pic.twitter.com/zwiQWKoA12
— Alexandrina Victoria (@alexkentska) September 17, 2018
Sue Dickinsová, ochrankyňa životného prostredia sa však rozhodla proti tomuto príspevku tvrdo zareagovať. „Na fotografii je Brittany L. spolu s mŕtvym leopardom, ktorý sa radí k jednému z najväčších, ktorého kedy ulovili. Je to bezcitný čin. Zdieľajte toto prosím, ak súhlasíte. Aby sa za svoj čin poriadne hanbila.“
Príspevok sa razom rozšíril na internete a bol zdieľaný takmer 250-tisíc krát. Dokonca ho zachytilo aj niekoľko významných osobností napríklad aj modelky Naomi Campbell či Doutzen Kroes. Na svojom Instagrame zdieľal túto fotografiu aj David Bonnouvrier, spoluzakladateľ neziskovej organizácie Knot On My Planet. Príspevok vyvolal v ľuďoch mnoho pobúrenia a vlnu kritiky.
„Žena na fotografii by sa mala za seba hanbiť! Jej čin považujem za odporný a som nahnevaná a zároveň smutná, že sa toto ešte deje,“ napísala Doutzen Kroes.
Stále sa však nájde množstvo ľudí, ktorým príde zabíjanie takýchto krásnych zvierat prospešné. Lovci totiž tvrdia, že ich činnosť skutočne podporuje ochranu.
Spoločnosť SCI na svojej internetovej stránke uvádza, že financuje a usmerňuje celosvetové programy zamerané na ochranu prírody. Avšak ochranárske skupiny zvierat toto tvrdenie rázne odmietajú. Podľa nich totiž organizácie, ktoré tvrdia, že lov divokých zvierat je vlastne ochranárskou stratégiou, sa mýlia. „Kvôli korupcii a nedostatku dohľadu nad financiami, len malá časť peňazí určených pre lov, naozaj skončí na účely ochrany zvierat“ hovorí Prashant Khetan, generálny právny zástupca organizácie obhajujúcej práva zvierat Born Free USA.
allthatsinteresting.com
Nahlásiť chybu v článku