Foto: TASR - Jaroslav Novák

Boris Kollár o aktuálnej politickej situácii.

Boris Kollár dnes na tlačovom brífingu informoval o aktuálnej politickej situácii. Včera rokovala koaličná rada, rozprávať sa mali aj o tom, ako si ďalej predstavujú fungovanie. K tomu sa však nedostali, informoval šéf hnutia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pokračovanie koalície bez hnutia Sme rodina je reálne. Povedal to predseda hnutia a predseda Národnej rady SR Boris Kollár ešte včera pred rokovaním koaličnej rady. „Všetko je reálne, aj toto je otvorené, samozrejme. Ale my ideme normálne na koaličnú radu, preto, lebo máme zatiaľ platnú koaličnú zmluvu,“ povedal Kollár. Zároveň uviedol, že naďalej platia jeho slová, že sa hnutie nezúčastní na Pracovnej skupine pre obnovu dôvery v právny štát. „Môžu sa rozhodnúť tak, že nás vylúčia, a my tým pádom odídeme. Ani sa nebude dať nič iné urobiť,“ pokračoval.

Sme rodina a ich červená čiara

Boris Kollár potvrdil, že sa nič nemení, Sme rodina ostáva v koalícii. Robertovi Ficovi odkázal, že nie je „pokakaný“. Jediný, kto tu má byť pokakaný, je práve Fico, ktorému už „horí pod zadkom“ a má strach z vývoja situácie. Fico reagoval na to, že Sme rodina má len „silné reči“ a z koalície neodišla.

Čo však šéf hnutia poznamenal bolo, že nie sú ochotní rokovať o spornom paragrafe 363 a nebudú ani súčasťou pracovnej skupiny. Je však možné, že strana z koalície odíde aj sama a to vtedy, ak neprejdú nájomné byty, s ktorými šli do volieb. Tento návrh by už mal ísť do 2. čítania, Borisa Kollára hnevá, že sa to vždy odsúva. Červená čiara je roztrhnutie prokuratúr na špeciálnu a generálnu a zrušenie paragrafu 363. Tiež sa vyjadril k novinárom z denníka N, ktorým krajská prokuratúra zrušila obvinenia.

Kollár ocenil zrušenie trestného stíhania novinárov

Kollár ocenil, že sa zrušilo trestné stíhanie novinárov Denníka N. „Generálny prokurátor je tu na to, že keď sa deje niečo nezákonné alebo niečo zlé v rámci prípravného konania, môže zasiahnuť využitím paragrafu 363 alebo vydaním pokynu,“ priblížil s tým, že aj toto je podľa Kollára ukážka správneho kroku generálnej prokuratúry.

Šéf parlamentu naznačil, že trest 14 rokov za úplatok 50.000 eur pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. nemusí byť primeraný. Ľudia sa podľa neho pozastavujú nad tým, že niekto dostal za 50.000 eur takýto trest „a tu máme kajúcnikov, hrozia im 25-ročné tresty, a zrazu majú len podmienku, hoci ukradli milióny eur“.

Kollár dodal, že si nechce zastávať Dušana K., no vidí „skrivodlivosť“ aj na druhej strane. „Ľudia necítia elementárnu spravodlivosť pre každého,“ dodal. Podľa Kollára je problém s ľuďmi vo funkciách, ktorí sú buď neschopní, alebo „sú schopní všetkého“, čo podľa neho spôsobuje chaos.

Uložiť článok

Najnovšie články