Na prvé počutie to síce môže znieť veľmi zvláštne, ale robiť chyby je nielenže ľudské, ale dokonca aj dobré. Práve ony nám totižto dávajú vzácne životné lekcie, ktoré by sme inak a za žiadnych iných okolností nedostali.
Ktorých 6 chýb by sme teda mali vo svojom živote všetci spraviť, aby sme boli ešte silnejší? To popísal portál Learning Mind.
#1 Žiaden plán B
Hovorí sa, že ak chceme niečo dosiahnuť, nemali by sme mať plán B, pretože odvádza pozornosť od nášho plánu A. Pravda je ale taká, že v dnešnej dobe sa na niečo spoliehať na 100 % je naivné, a okrem toho — nikdy nebudete mať v rukách úplne všetky okolnosti. Plán B sa ale naučíme väčšinou robiť až vtedy, keď sa raz poriadne popálime.
#2 Myslíme si, že vieme všetko
Často a radi si myslíme, že už neexistuje nič, čo by sme sa mohli naučiť, alebo v čom by sme sa mohli zlepšiť. Aj toto je ale omyl, ktorý nás vedie k tomu, že často sa doslova hanbíme požiadať o pomoc či o radu. Časom by mal ale každý z nás prísť na to, že sa učíme od nášho prvého nádychu až po ten posledný.
#3 Neustále hovoríme “áno”
Nepretržite sa snažiť každému vyhovieť a úplne pritom zabúdať na seba je nesmierne vyčerpávajúce. Keď si ale uvedomíme, akú chybu tým robíme, zrazu zistíte, koľko priestoru vám ostáva na seba a na veci, ktorým ste sa chceli už dávno venovať.
#4 Toxické vzťahy
Len sotva by sme vo svete hľadali človeka, ktorý za sebou nemá minimálne jeden toxický vzťah. Byť v ňom je náročné, odísť z neho je ešte ťažšie. Keď sa vám to ale už raz podarí, konečne zistíte, že nič nie je dôležitejšie, ako milovať a vážiť si samého seba.
#5 Zotrvávanie v komfortnej zóne
Možno 90 % ľudí zotrváva po celý svoj život vo svojej komfortnej zóne. Áno, je to pohodlné a bezpečné, má to však jeden háčik — komfortná zóna nie je miestom, kde sa plnia sny. To ale každý zistí až vtedy, ak v sebe nájde dostatok motivácie a odhodlania na to, aby z nej vystúpil.
#6 Viac rozprávame ako počúvame
Jednou z veľmi častých chýb je aj to, že o sebe rozprávame až príliš, a málo počúvame to, aké sny či problémy majú druhí. Akonáhle si to ale uvedomíte, zistíte, že práve obojstranné rozhovory sú tým, čo nás v živote posúva ďalej, napĺňa, motivuje či inšpiruje.
learningmind
Nahlásiť chybu v článku