So sebavedomím sa dá do iste miery pracovať, ale faktom je, že človek sa s ním jednoducho musí narodiť. Ak sa k nemu chce niekto dopracovať “nasilu”, zvyčajne to dopadne tak, že jeho sebavedomie je len predstierané rovnako, ako jeho nová osobnosť.
Ako poznáte človeka, ktorého sebavedomie je len fejk? Všímajte si týchto 8 vecí, ktoré popísal portál Learning Mind.
#1 Je arogantný. Človek so zdravým sebavedomím si vždy dokáže povedať, za čím stojí, no aj keď hovorí razantne, je slušný a nie arogantný.
#2 Vyhýba sa očnému kontaktu. V tomto prípade je vysvetlenie veľmi jednoduché. Najväčší problém s očným kontaktom majú ľudia, ktorí nie sú úprimní.
#3 Sú útoční. Jednoducho si nedokžu priznať, že by nemali pravdu, alebo že správny by bol iný názor než ten ich. Toto taktiež človek so zdravým sebavedomím nerobí.
#4 Jeho komunikácia je nedostatočná. Ak si niekto nie je istý sám sebou, bude skúpy na slovo – len aby nepovedal niečo, čím by sám seba prezradil.
#5 Preháňa to s chválou. Ak si pozriete sociálne siete takéhoto človeka, bude to ako výkladná skriňa príkladného života, aký môže každý len závidieť. Vytvoriť si “novú identitu” na sociálnej sieti je mimoriadne jednoduché.
#6 Túži po neustálej pozornosti. Ak má niekto zdravé sebavedomie, nesnaží sa na seba neustále nasilu upozorňovať ani neustálym rozprávaním, ani preháňaním, ani oblečením a ani ničím iným.
#7 Nedokáže si priznať chybu. Takíto ľudia si myslia, že sú dokonalí a neomylní. Toho, že si priznajú chybu, sa preto nikdy nedočkáte.
#8 Kopírujú druhých. Pri týchto ľuďoch sa často stretnete aj s tým že sa budú snažiť kopírovať či už prácu alebo štýl iných. Keďže totiž nemajú svoju vlastnú identitu, snažia sa na seba upozorniť takto.
learningmind
Nahlásiť chybu v článku