Sú otázky, ktoré sa niekomu môžu zdať absolútne zrejmé, ale lepšie raz prečítať, ako následne si búchať hlavu o stenu.
Tetovanie a zranenia
Čo sa stane s tetovaním, ak spadneš alebo sa popáliš? Žiaľ, áno, môže sa poškodiť a vypadnúť aj zahojená časť tetovania. Preto je ideálne dávať si na tetované časti pokožky väčší pozor. Po zahojení rany je s vysokou pravdepodobnosťou možné vypadnutý pigment doplniť, ak sa nejedná o masívne zjazvenie.
View this post on Instagram
Má tetovanie vplyv na plodnosť?
Áno, boli tu už aj takéto otázky. Nemusíte sa báť ani toho, že vám to ovplyvní možnosť rozšíriť si rodinu a ani toho, že sa vám potomok narodí potetovaný. Samozrejme, počas tehotenstva netetujeme.
Sú nutné korekcie po zahojení tetovania?
Je to individuálne. Sú ľudia, ktorým sa zahojí všetko raz-dva a bez komplikácií, potom sme tu my smrteľníci, ktorým z času na čas kúsok pigmentu vypadne. V tomto prípade stačí kontaktovať svojho tatéra a poslať mu foto. Vypadnutý pigment uvidíš cca 2-3 týždne po tetovaní pokožky. Techniky tetovania sú však rôzne, preto sa spýtaj svojho tatéra, ako dlho potrvá tvoje hojenie.
View this post on Instagram
Môžem sa tetovať v lete?
Ak neplánuješ byť na slnku a neplánuješ žiadne dovolenky, tak samozrejme. Musíš však rátať s dobou hojenia 2-3 týždne (vždy sa spýtaj svojho tatéra). Ako píšem, vyššie techniky tetovania sú rôzne a ľahšie sa hojí malá plocha tetovaná iba v línii, ako veľká a farebná práca.
Blednú tetovania po čase?
Áno. Blednutiu sa absolútne zabrániť nedá, preto odporúčame používať aspoň nejaké SPF (ideálne 30+). Dávajte si zvlášť pozor na farebné tetovania — tie sú na blednutie háklivejšie ako obyčajná čierna.
View this post on Instagram
Môžem sa opaľovať s tetovaním?
S čerstvým v procese hojenia určite nie — jednak by to pekelne pálilo a, samozrejme, môžeš si ublížiť a tetovanie znehodnotiť. S tetovaním, ktoré je už zahojené, áno, ale používaj SPF, aby si zabránil(a) blednutiu.
Nahlásiť chybu v článku