V dnešnom článku som sa rozhodla pozrieť na tetovania, ktoré sa najviac hodia ženám. Pri výbere tetovania by sme sa mali pozerať na viacero vecí, ktoré som rozpísala v článku. Poďme na to.
Tetovanie technicky
View this post on Instagram
Štýlov tetovania existuje mnoho, preto je dôležité urobiť si prehľad ešte predtým, ako sa človek potetovať nechá. Taktiež si popozeraj aj práce tatérov — nie každý zvládne urobiť pekný old school alebo jemnú líniu. Ak si si vybrala štýl a človeka, ktorý ťa oslovil, nastal čas naplánovať si, ktorú časť tela by si chcela potetovať.
Typ postavy
View this post on Instagram
Tetovanie má postave lichotiť, nie deformovať ju. V predošlých článkoch som už opakovane spomínala, že je dôležité prispôsobiť tetovanie postave — zvýrazniť jej línie, upozorniť na prednosti, alebo zakryť nedokonalosti, ktoré ti na sebe vadia. Tetovanie, ktoré sa ti páči na inej babe, môže na tvojom tele vyzerať úplne inak.
Napozerať si, čo sa vám páči
View this post on Instagram
Asi najzákladnejšia rada — vedieť aspoň približne, čo chceš vytetovať. Následne ťa už tvoj tatér vie usmerniť, prípadne poradiť, či by daný motív vyzeral dobre na ruke alebo inej časti tela. Ak máš toho viac, o to lepšie. Určite si však nechaj poradiť. Máme v oku už aj vhodnú veľkosť alebo to, ako tetovanie nebude deformovať tvoje telo.
Vyskúšaj si motív vytlačiť
View this post on Instagram
Vytlačiť ideálne na pauzovací papier (postačí aj obyčajný, ak máš lepšiu fantáziu) a vyskúšať priložiť na telo. Môže ťa z diaľky odfotiť kamarátka, aby si vedela, či si vôbec vieš predstaviť mať tetovanie. Super sú na tento účel aj “žuvačkové” tetovania, ktoré sa dajú v súčasnosti kúpiť v mnohých podobách — vieš si tak predstaviť, aké by to bolo nosiť motív na tele niekoľko dní.
Napozerať si aký typ žien tetovanie nosí
View this post on Instagram
Ak si necháš vytetovať nápis, ktorý nosí Dara Rolins, nestane sa z teba Dara Rolins, aj keď je to škoda. Tetovanie je doplnkom. TVOJÍM doplnkom, takže ním doplníš svoj image. Na nežnej blondínke bude úplne inak vyzerať celý rukáv, ako na niekom, kto vyzerá drsne už aj bez tetovania. Preto vnímaj svoju osobitú krásu a to, akým smerom sa chceš ubrať.
Rozhodnúť sa, či chceš tetovanie s významom alebo bez
View this post on Instagram
Ja to mám na tele tak pol na pol. Ak s tetovaním začínaš, je pravdepodobné, že tetovanie s významom ťa neomrzí. Ak máš “toho viac” a tetovania ťa tešia, tak asi všetci odsúhlasíte, že časom človek nadobudne akúsi zvláštnu ľahostajnosť a nechá svojmu tatérovi voľnejšiu ruku.
Začať niečím menším
View this post on Instagram
Veľké tetovanie “našupu” môže omrzieť, hlavne ak ešte žiadny motív na tele nenosíš. Preto si vyskúšaj skôr niečo menšie a jemnejšie a rozhodni sa, či s tým vôbec dokážeš byť spätá. Je to ako doplniť si šatník kúskom, ktorý je úplne iný ako ten zvyšok, ktorý nosíš a potrebuješ čas, aby si sa rozhodla, či si k tomu kúpiť aj topánky alebo nie.
Neutrálny motív a farebnosť
View this post on Instagram
Neutrálne motívy budú pôsobiť menej rušivo na tvojom tele ako napríklad hlava vlka. Taktiež zváž farebnosť tetovania k tvojmu štýlu obliekania či make up-u. Tetovanie môže pozornosť odpútať a pôsobiť rušivo, ale aj super nakopnúť image, ak sa napríklad obliekaš v štýle normcore, vintage a podobne.
Nahlásiť chybu v článku