Z malého nosorožca Arthura je sirota. Môžu za to pytliaci, ktorí pred troma mesiacmi zastrelili jeho mamu. Našli ho s loveckou šípkou na tele a s viacerými poraneniami, ako smutne leží pri tele svojej mamy. Od istej smrti ho zachránilo len to, že bol príliš malý. Nemal ešte rohy, ktoré sú pre pytliakov tak vzácnou korisťou. Keď sa pozriete na fotografie z miesta činu, nebudete veriť vlastným očiam. Zo zvieraťa ide bolesť. Nevie sa rozlúčiť s mamou, ktorá ho priviedla na tento krutý svet.
Čím sa dlhšie budete pozerať na malého nosorožca, tým vám bude horšie z celého prípadu. Arthur mal totiž to poranenú nohu. Pravdepodobne utrpel zranenie mačetou po tom, čo sa snažil matku chrániť svojím vlastným telom.
'He's been named Arthur the Brave as testament to his resilience & loyalty to his mother. 3 months after the attack…he still cries out for her' 💔😭
'Baby #rhino attacked with machetes as it tried to save its mum from #poachers'
https://t.co/8B0W7moY0a— Rosie Trousers (@RosieTrousers) August 30, 2018
Keď maličké mláďa našli ochranári ležať vedľa mŕtveho tela matky, okamžite ho odviezli do sirotinca Care for Wild Rhino, ktoré sa snaží chrániť nosorožcov. Podľa jeho opatrovateľov sa fyzicky zo zranení zotavoval niekoľko týždňov, no rany na jeho psychike sú ešte stále otvorené aj po niekoľkých mesiacoch. Často vydáva zvuk, ktorí dobrovoľníci nazývajú srdcervúcim plačom. Niet sa však čomu čudovať.
Malý nosorožec však už na začiatku života dostal meno Arthur The Brave/Statočný Arthur, pretože mu naozaj nechýba odvaha. Nielen rodič je pripravený položiť život za svoje dieťa. Môže to byť aj naopak.
Psychická trauma môže viesť k smrti
Oh, man. 🙁 “Baby rhinos commonly die from emotional trauma rather than wounds‚ especially when they are separated from their mother.” https://t.co/gUEuGyaR8n
— Luc Tremblay (@LuctCTV) August 30, 2018
We were so happy to be able to help baby Rhino Arthur and the Gift of the Givers 4Wild Project! Our advanced wound care portfolio helped Arthur get back on his hooves after he sustained an attack from poachers while trying to protect his mother. #makebetter pic.twitter.com/DidHsbEKyo
— Acelity (@Acelity) June 15, 2018
Podľa odborníkov emocionálna či psychická trauma môže aj u zvierat viesť k smrti. Najmä u mláďat nosorožcov násilná separácia od matky môže viesť k letálnemu koncu, keďže vo voľnej prírode by boli pri mame až do troch rokov. Našťastie Arthur je silný a má okolo seba tím dobrovoľníkov, ktorý sa snažia mesačne vyzbierať takmer 1800 eur na jeho záchranu. Nazvali sa Arthurova armáda, pričom sú dôkazom toho, že aj človek vie byť skutočným človekom. A nie ako pytliaci, ktorí pripravili o život ďalšieho bezbranného tvora. Veríme, že Arthur má už všetko zlé za sebou a teraz ho bude čakať pekná budúcnosť, akú si zaslúži.
Pozri aj: Matku zabijú a sloníča mučia. A to všetko preto, aby turisti mohli zažiť „skvelú“ jazdu na slonovi
ladbible.com
Nahlásiť chybu v článku