Opití turisti totiž spôsobujú veľa problémov vo štvrti červených svetiel a správajú sa neúctivo k sexuálnym pracovníčkam.
„Sexuálna práca je normálna profesia,“ uviedlo v tlačovej správe mesto Amsterdam. „Zámerom nie je vyhnať sexuálne pracovníčky z mesta,“ dodalo.
Cieľom starostky Femke Halsemyovej je vytvoriť pre ne lepšie podmienky, než majú v kľukatých uličkách v najstaršej časti mesta.
De Walletjes, švrť červených svetiel, patrí pritom nielen k najstarším, ale aj z najmalebnejším v Amsterdame. Jej história siaha až do stredoveku a zahŕňa aj najstaršiu budovu v meste, 700-ročný Oude Kerka (Starý kostol).
Hlavnou myšlienkou mesta je vytvoriť centrálne zariadenie, ktoré bude ľahšie prístupné ako súčasné nevestince s prostitútkami vo výkladoch, a ktoré bude možné lepšie kontrolovať. Zatiaľ nie je jasné, akú formu bude mať. Možnosti zahŕňajú hotel alebo „erotické centrum“ s divadlom sexu, nočnými klubmi a reštauráciami.
Amsterdam pritom poukázal na kolínsky „výškový bordel“, prvý v Európe
Nemecké mesto Kolín nad Rýnom totiž v 70. rokoch minulého storočia postavilo výškovú budovu, aby dostalo prostitúciu preč z centra okolo katedrály. Myšlienka bola úspešná a sexuálne pracovníčky stále fungujú v tejto budove.
Prostitúcia je v Holandsku legálna a prináša zisky nielen mestu, ale aj do štátnej pokladnice. Takzvaný sexuálny priemysel je totiž z hľadiska obratu prosperujúcim odvetvím.
Nahlásiť chybu v článku