Svoj bankový zostatok a slávu posilnila v roku 2006 účasťou v šou Love Island, kde zarobila šesťcifernú sumu i napriek tomu, že vo vile vydržala len jeden týždeň. Jej romantické aféry s takými známymi osobnosťami, akými boli Simon Cowell, Mick Hucknall, Puff Diddy, Mickey Rourke a Dean Gaffney, o ktorých rozprávala na verejnosti, jej tiež pomohli dostať sa do novín na týždennej báze. Popritom všetkom bola Alicia závislá na kozmetickej chirurgii, dokonca v jednom období navštevovala kliniku každý jeden týždeň.
„Okrem vzdelania mojej dcéry som nemíňala peniaze na nič iné, len na operácie. Jedla som fazuľu na toaste a nikdy som neoslavovala žiadny sviatok. Dokonca som presviedčala svojich priateľov, aby mi zaplatili operácie,“ povedala v roku 2013 pre The Mail On Sunday „Keď ma moja vlastná dcéra prosila, aby som prestala s operáciami, pokračovala som. Bol som si istá, že po ďalšej operácii bude všetko v poriadku a budem sa cítiť lepšie, nikoho som nepočúvala.“
Vylepšenia jej spôsobili vážne zdravotné problémy
Po príchode druhej dcéry Papayi v roku 2011 sa Alicia, ktorá je tiež mamou Georgie (29), zaviazala, že už nikdy pod nôž nepôjde, snažila sa zbaviť svojej závislosti. Diagnostikovali jej telesnú dysmorfickú poruchu (BDD), ktorá sa tiež nazýva dysmorfia. Ide o duševnú chorobu spojenú s úzkosťou a obsedantno-kompulzívnou poruchou alebo OCD. Trpiaci sú posadnutí svojím vzhľadom a majú skreslené predstavy o tom, ako vyzerajú.
Alicia vtedy priznala: „Bola som na antidepresívach, pretože som bola rozrušená tým, čo som si robila. Práve môj psychoterapeut mi naznačil, že by som mohla mať dysmorfiu. A tak ma poslali na odvykačku, kde sa ku mne správali ako ku každému inému závislému človeku. Absolvovala som veľa psychoterapií a musela som si vybudovať život od nuly.“ Zatiaľ čo bojovala so svojou závislosťou, prenasledovali ju fyzické účinky viacerých operácií.
V roku 2015 televízna osobnosť odhalila, že jej implantáty explodovali vo vnútri tela, a že unikajúci jedovatý silikón sa dostal do krvného obehu. O 6 rokov neskôr Alicia vyšla s pravdou von, že má za sebou toľko zmarených operácií, až uviazla v začarovanom kruhu. Každých šesť mesiacov totiž musela chodiť na botox, aby si udržala tvár v dobrom stave. Tiež prezradila, že v júni 2020 musela ísť na pohotovosť, keď sa jej zapálil ľavý prsník vďaka implantátom, ktoré sa spájali s prípadmi rakoviny.
Modelke neskôr diagnostikovali sepsu, život ohrozujúcu reakciu na infekciu, zatiaľ čo vyšetrenie magnetickou rezonanciou odhalilo hrčku spolu s opuchnutou lymfatickou uzlinou, ktorú kvôli drsnému povrchu spôsobil implantát. „Bola to posledná kvapka, aby som si uvedomila hlúpe chyby, ktoré som urobila vo svojej minulosti. Bol zázrak, že som to robila tak dlho,“ povedala Alicia.
Nahlásiť chybu v článku