Collection of vintage alarm clocks

Tiež patríte medzi ľudí, ktorí často alebo vždy meškajú, či už do školy, do práce, alebo na stretnutia a schôdze? Ak áno, nezúfajte. Najnovšia...

Tiež patríte medzi ľudí, ktorí často alebo vždy meškajú, či už do školy, do práce, alebo na stretnutia a schôdze? Ak áno, nezúfajte. Najnovšia štúdia uverejnená v časopise Science naznačuje, že chronicky nedochvíľni ľudia majú navrch v iných oblastiach, ktoré sú v konečnom dôsledku oveľa podstatnejšie ako to, že niekde na vás musia 5 minút čakať.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Zase neskoro.“ Tieto slová asi nikto nepočuje rád, najmä ak vám ich hovorí šéf pri vstupe do práce. Úškrny kolegov tiež nie sú najpríjemnejšie a šéfov nahnevaný pohľad určite ráno nepridá na pohode v práci.

No najnovšia štúdia, uverejnená v časopise Science, poukazuje na to, že takíto „opozdilci“ sú viac optimistickejší v živote, dokážu sa sústrediť na viacero úkonov naraz a taktiež sú empatickejší k ostatným.

blogcdn.com
blogcdn.com

Toto všetko z nich však robí zlých odhadcov času, čo o nich vytvára dojem, že nie sú spoľahliví. To však nie je pravda.

Aj ďalší výskum, tentoraz vykonaný Štátnou univerzitou v San Diegu, prišiel k záverom, že ľudia, ktorí všade meškajú, sú viac bezstarostní a dokážu sa dobre adaptovať na nové podmienky. Okrem toho sú rozhodní, no pri tom nie sú tvrdohlaví, čo z nich robí dobrých manažérov.

tokoulouri.com
tokoulouri.com

Takíto ľudia teda dokážu vidieť širšie súvislosti vo všedných veciach, čo znamená, že sú kreatívni a nezamýšľajú sa nad maličkosťami, ako je to, že niekde budú pár minút meškať.

A nakoniec, Diana DeLonzorová, autorka knihy „Nikdy neprídete znova neskoro“, tvrdí že väčšina týchto ľudí mešká všade po celý život, čo môže byť raz dobre, inokedy zase zlé.

No aj podľa nej majú „oneskorenci“ navrch v oblastiach ako je kreativita a empatia. Ďalej uvádza, že chronické meškanie možno nie je len povahovou črtou. Niektoré vedecké výskumy poukazujú na rozdielnu štruktúru mozgových lalokov u oneskorencov a dochvíľnych ľudí.

Takže ak všade meškáte, teraz už viete, že to v konečnom dôsledku s vami nie je také zlé. A síce prídete do práce o pár minút neskôr, no váš pracovný výkon je zvyčajne lepší ako u ostatných.

Ak sa článok týkal aj vás, dajte ho prečítať vášmu šéfovi ako vysvetlenie, prečo vždy meškáte.

Uložiť článok

Najnovšie články