Ak ste však boli v tom, že tieto roztomilé vodu-milujúce cicavce sú tak nevinné, ako aj vyzerajú, boli ste na omyle. Rozkošné očká, huňatá srsť a milé gestá. To všetko je len pretvárka. Tieto cicavce sú naozaj skazené a nechutné. Ak sa o ľuďoch hovorí, že sú najhoršie tvory na svete, vydry sú v naozaj tesnom závese.
Svoje o tom hovorí aj video z newyorskej zoo, na ktorom návštevníci zachytili zlomyseľné vydry, ktoré sa rozhodli utopiť opicu. Ak sme vás ešte stále nepresvedčili, čo tak fakt, ktorý hovorí, že značné množstvo vydier umiera v dôsledku traumy, spôsobenej nechutnými sexuálnymi praktikami. Samce často držia pri párení samice pod vodou, nútia ich do styku, hryzú ich a tiež sa ukájajú na mláďatách, ktoré ešte nedosiahli sexuálnu dospelosť.
Istá štúdia dokonca dokázala, že samce vydry sa neukájajú len na vlastnom druhu. Pri pozorovaní zistili, že znásilňujú mláďatá tuleňov, pričom využívajú veľmi podobné techniky, ako v prípade sexu so samičkami. Z dôvodu tejto prehnanej sexuálnej agresivity mláďatá tuleňov vo veľkých počtoch umierajú. A ak ani toto nie je dosť. Tá istá štúdia potvrdila, že vydry majú sklony k nekrofílii.
Potom, čo samičku znásilňujú a topia, sú schopné jej mŕtve a zúbožené telo opäť znásilniť. Vedci pozorovali prípad samca, ktorý takto naložil so samičkou a o desať mesiacov na to ho spozorovali s inou mŕtvolou. Ak si ich ešte stále predstavujete, ako rozkošné zvieratká, mohlo by vás presvedčiť aj to, že existuje celkom 11 druhov vydier. Najväčšia z nich žije v Južnej Amerike a dorastá sa do dĺžky až 1,7 metra. Lovia vo svorkách, alebo takzvaných gangov a živia sa výhradne mäsom rýb, krabov, korytnačiek a hadov.
Sú to síce veľmi zaujímavé tvory, no aj poriadne strašidelné. A okrem toho, že predstavujú hrozbu pre svoj vlastný druh a mláďatá tuleňov, ľuďom sa neodporúča sa k nim približovať. Nie sú síce voči nášmu druhu agresívne (možno preto, že máme toľko spoločné), no prenášajú zákernú chorobu, známu ako Valley Fever. Tá spôsobuje horúčky, zápaly mozgu, akútnu bolesť a vredy. Aj napriek tomu, že prenos choroby z vydry na človeka je málo pravdepodobný, experti pre týmto vírusom vystríhajú.
iflscience.com
Nahlásiť chybu v článku