Životy mnohých ľudí sú často zaujímavé a každý občas zažije alebo sa dostane do situácie, ktorá sa tak trochu vymyká bežnej rutine jeho života. Mnohí z nás taktiež majú svoje zvyky a druhy správania, ktoré môžu iným ľudom pripadať zvláštne, nepríjemne, či možno komické. No v prípade, ak ide o osobnosti, ktoré ovplyvňujú masy ľudí alebo ich fantáziu, ich mená sú celosvetovo známe a ľudia od nich očakávajú ikonické správanie (vplyvní politici, vynálezcovia či umelci), o to viac ich nezvyčajné správanie prekvapí. Poďme si teda ukázať nezvyčajné fakty o ľuďoch, ktorých určite dobre poznáte.
Abraham Lincoln
V roku 1856 predniesol prejav tak očarujúci, že každý jeden reportér, ktorý bol pri prejave prítomný, si zabudol robiť poznámky. Neexistuje žiaden prepis Lincolnovho prejavu, obsah mohli reportéri len dohadovať. Reč je známa ako “Lincoln’s Lost Speech“.
Walt Disney
Pre Walta Disneyho bolo veľmi ťažké nájsť gazdinú, ktorá by sa starala o domácnosť a o jeho dve dcéry. Keď najal gazdinú Thelmu Howard, okamžite si ju obľúbil, bola výborná kuchárka a milovala spoločnosť jeho dvoch dcér. Disney sa k nej správal s veľkorysosťou a jej úspech vo svojom dome odmeňoval štedrým platom. Každé Vianoce a na narodeniny jej daroval ako bonus akcie svojej spoločnosti. Thelma Howard nikdy nepredala žiadnu zo svojich akcií z úcty k Disneymu, a tak zomrela vo veku 79 rokov ako multi-milionárka.
Nikola Tesla
Nenosil práve status príjemného človeka. Bol veľmi prísny, hlavne čo sa týkalo ostatných ľudí. Bol tiež veľmi asociálny a veľa času trávil práve svojou prácou. V prípade, že sa zapojil do spoločenského života, bol veľmi milý, úprimný a bol to gentleman. Ľudia, s ktorými sa stretol, ho zvykli chváliť, čo je však v kontraste s tým, ako sa správal inokedy. Bol veľmi kritický, hlavne k výberu oblečenia svojich podriadených a často sa stávalo, že posielal podriadených domov, aby sa prezliekli. Jeho znechutenie z ľudí s nadváhou dával tiež veľmi otvorene najavo, na čo poukazuje aj prípad, kedy vyhodil svoju sekretárku pre jej váhu.
Július Caesar
Bol to významný rímsky vojvodca a politik žijúci počas neskorej Rímskej republiky, autor niekoľkých literárnych diel, ktorý zohral významnú úlohu v prechode rímskeho štátu od republiky k cisárstvu. Caesar bol všestrannou osobnosťou, ktorá vstúpila do rímskej i svetovej histórie, cena jeho autogramu sa odhaduje na 2 milióny amerických dolárov. Zaujímavosťou však je, že jeho autogram doteraz nebol nájdený.
John D. Rockefeller
Bol americký ropný magnát a filantrop, ktorý je považovaný za najbohatšieho Američana všetkých čias. Počas celého svojho života rozdal viac ako 500 miliónov amerických dolárov.
J. R. R. Tolkien
Autor slávnej trilógie Pána Prsteňov sa pravidelne stretával so skupinou mužov nazývanou “Inklings“. Muži navzájom čítali a skúmali svoje diela. C. S. Lewis, ktorý bol tiež členom skupiny, ukázal svoje dielo Narnia: „Lev, šatník a čarodejnica“, Tolkienovi. Jemu sa však jeho dielo nepáčilo a odporučil Lewisovi, aby knihu nedopísal a venoval sa radšej niečomu hodnotnejšiemu. C. S. Lewis však knihu dokončil a dnes je jeho dielo celosvetovo známe.
Al Capone
Tesne pred smrťou vo veku 48 rokov, trpel ťažkým mentálnym aj fyzickým postihnutím. Lekári mu diagnostikovali neurosyfilis, ktorý mal vzniknúť v mladosti. V posledných mesiacoch svojho života bola mentálna úroveň Al Caponeho na úrovni 12-ročného chlapca.
John Fitzgerald Kennedy
Od roku 1961 bol 35. prezidentom Spojených štátov. Počas celého svojho detstva prekonal snáď všetky možné detské choroby. S menšími či väčšími prestávkami mal v mladosti zdravotné problémy takmer stále. Jeho chabé zdravie malo za následok fakt, že počas svojho života dostal posledné pomazanie celkom 3-krát. V roku 1947 na ceste do Anglicka bol veľmi chorý, pri plavbe späť do Ameriky sa na lodi jeho stav zhoršil tak, že mu kňaz musel dať posledné pomazanie. Ďalšie posledné pomazanie dostal v roku 1951 po tom, čo trpel vysokou horúčkou. V roku 1954, ako upadol do kómy, dostal posledné pomazanie znova. Jeho zdravie však nakoniec nespôsobilo aj jeho smrť. Kennedy bol zavraždený pri výkone funkcie prezidenta Spojených štátov 22. novembra 1963.
Winston Churchill
Často uprednostňoval diskutovať o rôznych záležitostiach v posteli. Nejednalo sa však o rozhovory s rodinou či priateľmi, často rád diskutoval o štátnych záležitostiach veľkého významu a z postele viedol rokovania s inými vysoko postavenými politikmi, ktorých rozhodnutia často ovplyvňovali chod krajiny. Pre tento neobvyklý zvyk Winstona Churchilla bol dokonca zrekonštruovaný zvláštny raňajkový stôl tak, aby sa zmestil do jeho postele.
Pablo Escobar
Bol kolumbijský drogový díler, ktorého kartel na vrchole svojej moci ovládal 80% pašovaného kokaínu do USA. Práve v období, kedy bol na vrchole svojej kariéry, pašoval 15 ton kokaínu denne. Jeho kartel bol tak veľký a organizovaný, že okrem lietadiel, kamiónov, lodí a vrtuľníkov kúpil dokonca dve ponorky, ktoré slúžili pre pašovanie kokaínu. Neskôr v roku 1980 kolumbijské úrady zabavili niektoré z Escobarových flotíl, vrátane 142 lietadiel, 20 vrtuľníkov a 32 jácht. Pablo údajne utrácal 2 500 dolárov mesačne za gumičky, do ktorých balil svoje peniaze. Keď bola rodina Pabla Escobara ukrytá v tajnom úkryte, jeho dcéra Manuela vážne ochorela. Aby udržali jej telesné teplo, Pablo spálil asi 2 milióny dolárov.
interez.sk (Miro Školek), unbelievable-facts.com, hubpages.com
Nahlásiť chybu v článku