Bermudský trojuholník je oblasť v Atlantickom oceáne medzi Portorikom, Floridou a Bermudami. Táto oblasť je známa pre mnohé nevysvetliteľné nešťastia, ktoré zahŕňajú zmiznutia lodí a lietadiel. Príčiny týchto nešťastí nie sú dodnes celkom zrejmé. Teórií bolo doposiaľ mnoho. Pred nejakým časom to bola teória spojená s metánom. Tieto dni však prichádza ďalšia a vyzerá, že by mohla byť aj posledná. Jej najväčším dôkazom sú totiž satelitné snímky NASA, ktoré nemožno pokladať za nepravdivé.
Najnovším dôvodom záhadných nešťastí v Bermudskom trojuholníku sú údajne podivné šesťuholníkové mraky, ktoré sa v tejto oblasti objavujú a vytvárajú akési veterné „bomby“. Takéto hexagonálne oblaky našli vedci prvý raz v Severnom mori pri pobreží Veľkej Británie. Podľa satelitných snímok NASA sa však vyskytujú v hojnom počte aj v oblasti Bermudského trojuholníka.
Pod takýmito šesťuholníkovými mrakmi sa vytvárajú akési veterné „bomby“. Prúdenie vzduchu pod mrakmi vytvára silný vietor, ktorý dosahuje rýchlosť až 270 km/h. Takýto vietor dokáže rozbúriť oceán tak, že vytvorí vlny vysoké až 14 metrov. A práve takéto extrémne počasie má byť dôvodom častých námorných a leteckých nešťastí v oblasti Bermudského trojuholníka.
[youtube XrSOOD9zDTA 720 410]
Myslíte, že bude táto teória konečne finálna? Alebo ostane záhada navždy nevyriešená?
interez.sk (Lukáš M.), sciencealert.com
Nahlásiť chybu v článku