V Leviciach napadol v stredu (26. 2.) popoludní agresívny pes troch ľudí. Pes sa nachádzal v areáli jednej zo spoločností. Páchateľ pravdepodobne dostatočne nezabezpečil areál pred únikom psa a nezabránil jeho útoku na človeka, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Pes sa dostal na verejné priestranstvo, kde napadol maloletú osobu. Pri pokuse ochrániť ju, došlo k zraneniu 45-ročného muža a 29-ročnej ženy. Všetci traja utrpeli zranenia na rôznych častiach tela.
Psa na mieste zastrelili
Privolaná hliadka mestskej polície v dôsledku agresívneho správania psa použila služobnú zbraň a zviera usmrtila. Poverený príslušník Policajného zboru v Leviciach začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.
Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a s ohľadom na citlivosť prípadu, ktorého poškodenou je maloletá osoba, nie je aktuálne možné poskytnúť bližšie informácie, skonštatovala polícia.
Nahlásiť chybu v článku