Podľa Einsteina energia nezaniká ani nevzniká, ale neustále sa transformuje. Určite ste už mali niekedy pocit, že vám niekto akoby vysáva energiu. Rozhovor alebo spolupráca s takýmto človekom vás ubíja, a cítite sa po nej akoby ste práve dobehli maratón. V minulosti sa o takzvaných „energetických upíroch“ hovorilo veľa. Teraz však vedci konečne prišli so záverom, ktorý môže všetky hypotézy konečne ukončiť. Ako to teda je?
„Všetko je energia“ to je jedna z hlavných axióm celého vedeckého sveta. Vďaka Einsteinovi vieme, že energia sa neustále transformuje. Vedci z nemeckej univerzity v Bielefelde zverejnili zaujímavú štúdiu, ktorá hovorí o tom, že istý druh zelenej riasy (Chlamydomonas reinhardtii) dokáže okrem fotosyntézy využívať aj iný, alternatívny zdroj energie. Energiu vie totiž absorbovať z okolitých rastlín a využiť ju tak pre seba. Ako je to však s človekom? Máme takúto schopnosť aj my?
Nemecký biológ Olaf Kruse, ktorý je vedúcou postavou tohto výskumu tvrdí, že absorbovať energiu z ďalších ľudí dokáže aj človek. Človek dokáže „nasať“ energiu a emócie iných ľudí a to je presne dôvod, prečo sa niekedy cítime tak vyčerpaní či vyšťavení. Tí druhí naopak od ľudí nasali energiu spolu s rôznymi emóciami, ktoré sa v konečnom dôsledku transformujú do jeho vlastnej nálady. Práve preto sa niektorí ľudia môžu vo väčšej spoločnosti cítiť nepríjemne. Je tam totiž priveľký mix rôznych emócií a nálad, ktoré ich nepriamo ovplyvňujú.
Schopnosť absorbovať energiu má človek v sebe prirodzene. Dokáže to nielen z človeka, ale z rastlín, stromov či iných zvierat. Práve preto je pobyt v prírode tak naplňujúci, ukludňujúci a dokáže nás nabiť energiou. Aj keď o tom nevieme, dokážeme pri tom „pasívne“ nasať energiu, ktorá sa v prírode neustále transformuje.
Čo si o týchto záveroch myslíte vy? Máte pocit, že to skutočne dokážete?
interez.sk (Lukáš M.), higherperspectives.com
Nahlásiť chybu v článku