Spoločnosť sa na vývojárskej konferencii WWDC pochválila hneď niekoľkými inováciami. Pozornosť pútali nový MacBook Air, operačný systém iOS 17, no celú show ukradli futuristické okuliare Apple Vision Pro. Apple tento produkt prezentuje ako prvý, cez ktorý sa pozeráme a nie ten, na ktorý sa pozeráme. O novinkách informuje portál TouchIt.
Ako zo sci-fi filmu
Apple nám každoročne vyráža dych s novinkami, ktoré uvádza na trh. Inak to nebolo ani počas konferencie WWDC, na ktorej boli predstavené revolučné okuliare Apple Vision Pro. Ich základom je dvojica zaoblených micro-OLED displejov, dovedna s 23 miliónmi pixelov, ktoré vytvoria dokonalé virtuálne prostredie v skutočnom svete okolo vás.
Ich operačný systém dostane vlastný App Store, no ako sme si už pri Apple produktoch zvykli, kompatibilné budú napríklad s iPhonom, iPadom a prepojiť si na nich môžete aj váš MacBook. Kým v minulosti sa konkurencia v podobe Microsoftu pri podobných okuliaroch orientovala čisto na pracovné prostredie, Apple dá používateľom oveľa širšie možnosti. Hovoríme o telefonovaní cez Face Time či pozeraní filmov na palube lietadla.
Ako sa ďalej v článku od TouchIt uvádza, v niektorých momentoch okuliare ponúkajú doslova sci-fi funkcie, nakoľko môžete vidieť okolitý svet, ale zároveň pracovať v tom digitálnom – zväčšovať a zmenšovať ikony, posúvať ich v reálnom priestore a podobne.
30-metrová virtuálna obrazovka, astronomická cenovka
Ďalším dôležitým údajom je veľkosť digitálnej obrazovky, ktorú okuliare ponúkajú. Podľa dostupných informácií dokážu vytvoriť virtuálnu obrazovku o veľkosti až 30,5 metra. Túto veľkosť si môžete konfigurovať otočným kolieskom (ako pri Apple Watch) podľa vlastnej potreby, a tiež môžete upraviť, do akej miery bude svet okolo vás virtuálny.
V kombinácii s externou batériou je výdrž tohto sci-fi zariadenia približne 2 hodiny. Nadupané systémové parametre sa plne odrážajú na cene tejto novinky, ktorá na americký trh príde začiatkom budúceho roka. Záujemcovia si ale musia pripraviť 3 500 dolárov (vyše 3 200 eur).
Nahlásiť chybu v článku