Foto: Unsplash

Najlepšia infraštruktúra a podmienky predstavuje aj Austrália.

Všetky správy o možnej prírodnej apokalypse či nebodaj jadrovom útoku sú aktuálne len na hypotetickej úrovni, no teoretici sa napriek tomu pripravujú na možnú pohromu. Pre ľudí tak priniesli plán krajín, v ktorých by ľudstvo jednu z katastrof mohlo v poriadku prežil. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V prípade, že príde jadrový útok, explózia sopky či náraz asteroidu, bude istá časť v sekunde zničená a je otázne, či by na mieste katastrofy ešte niekedy vznikol nejaký život. Ak by takéto niečo naozaj hrozilo, experti z Risk Analysis sa pozreli na možnosti, ktoré by mohli pomôcť zachrániť ľudstvo.

Vyhrávajú ostrovné štáty

Odborníci na prežitie, hospodárstvo a počasie tvrdia, že po takmer každej jednej z uvedených katastrof by ostali na svete nejakí preživší, ktorí by žili v istých húfoch. Najlepšie by pre nich bolo, ak by žili alebo po katastrofe odišli žiť na vzdialenejší ostrovný štát.

Foto: Unsplash

Vo svojom výskume porovnávali viac ako 30 takýchto území, ktoré majú sebestačné hospodárstvo, prívetivé poveternostné podmienky na život a zdroje, ktoré človek potrebuje na prežitie. Zároveň prihliadali aj na faktory ako energetická sebestačnosť, zásoby potravín, výroba a teraz aj klíma. Z tejto analýzy vzišlo, že najlepšie by sa apokalypsa prežila v Austrálii a na Novom Zélande.

Foto: Unsplash

Do skupiny vyhovujúcich, no už menej „vybavených“ štátov zaradili aj štáty ako Island, Vanuatu či Solomonove ostrovy. Absolútnym víťazom sa tak stala Austrália, ktorej veľkosť a zásoby by postačili na to, aby ostrov obývalo aj viac ako 10 miliónov nových obyvateľov. V prospech Austrálie hrá aj energetický prebytok a vysoký rozpočet na obranu.

V istom prípade vyhráva aj Nový Zéland

Paradoxne, odborníci rátali aj s možnosťou, že ak by došlo k jadrovému útoku, medzi najsilnejšími štátmi, ktoré disponujú týmto druhom munície, Austrália by bola pravdepodobne zatiahnutá do boja v rámci trojstranného bezpečnostného paktu medzi austrálskymi Protinožcami, Spojenými štátmi americkými a Veľkou Britániou. V tomto ohľade sa dokonca v rebríčku dostal na 1. miesto Nový Zéland.

Uložiť článok

Najnovšie články