Ďalší z úspešných koncertov v Starej tržnici bol odohraný francúzskymi performérmi z Nouvelle Vague. Vo štvrtok 19.5. šesť muzikantov, z toho dve speváčky, predviedli neopakovateľnú šou. Nebolo...

Ďalší z úspešných koncertov v Starej tržnici bol odohraný francúzskymi performérmi z Nouvelle Vague. Vo štvrtok 19.5. šesť muzikantov, z toho dve speváčky, predviedli neopakovateľnú šou. Nebolo to síce ich „po prvýkrát“ na Slovensku, no po krátkej pauze, medzi rokmi 2011 a 2012, sa u nás ukázali opäť až v roku 2016.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vstup na akciu už sám o sebe navodzoval príjemnú atmosféru. A tým napríklad bolo pohostenie v podobe čapovaného cidera aj so zákuskom, čiže sladkými trhancami. Dnu sa však odohrávala samostatná akcia, aj keď elektronická hudba talentovaného dídžeja Petijee – ho preznievala na slnečné Námestie SNP.

Francúzi začali hrať relatívne na čas, o štvrť na deväť. Prvá pieseň mala pomalý šansónový rytmus a názov Killing Moon. Nebola síce vôbec dlhá, no už za ten krátky čas muzikanti prejavili svoju kreativitu, napríklad aj nezvyčajným nástrojom, na ktorý hrala jedna zo speváčok.

Obe dámy boli ošatené v kabátoch, jedna v bielom, druhá v červenom. Ich finálny odev diváci videli až od tretej piesne, Master and servant, kedy odhalili čierne minišaty.

Human Fly sa začala výpoveďou speváčky Liset Alea. „Poznáte ten pocit, keď si veľmi chcete dať dole topánky?“ načrtla tému ďalšej piesne. Bola o ženách, ktoré v istých momentoch už nechcú byť ženami, ale chcú sa stať muchami. Vytvárať zvuk, pripomínajúci mušie bzučanie, bolo úlohou basovej gitary.

Kristína Poráziková
Kristína Poráziková

Zahrali aj ďalšie známe veci, ako napríklad divácky obľúbenú Too Drunk to Fuck, či Dancing with Myself. „Farebnosť“ a zaujímavosť spôsobili aj dva rozdielne hlasy. Kým Melanie Pain spieva melancholicky a zamatovo na štýl Lana Del Rey, Liset Alea sa rada hrá z rôznou intenzitou svojho farbou od Melanie odlišného hlasu. Liset je teatrálnejšia ako jej kolegyňa. Zaujímavé je, že okrem spevu hlasom vytvára aj mnohé iné zvuky. Celkovo, je Nouvelle Vague kapelou, ktorá stavia aj na hudobných detailoch a používa aj nie celkom tradičné rytmické nástroje, ako napríklad bongá, hrkálky, …

Pozitívne treba ohodnotiť snahu o celkový dojem, pretože okrem hudobnej pestrosti a príjemného zážitku zo zvuku si dali záležať na vystupovaní. Už len vizuálna stránka, ktorú muzikanti vytvárali, bola sama o sebe umeleckým zážitkom. Ďalšou vecou je francúzsky ženský sexepíl, ktorý Nouvelle Vague, určite nesmie chýbať na žiadnom pódiu.

Nouvelle Vague je francúzska cover kapela, vedená muzikantmi Marcom Collinom a Olivierom Libauxom. Ich meno po francúzsky znamená hudobný štýl „new wave“. Do skupiny patrili aj patria hlavne speváčky, vystriedalo sa ich už niekoľko. Na konte majú štyri štúdiové albumy: Nouvelle Vague (2004), Bande à part (2006), 3 (2009) a Couleurs sur Paris z roku 2010.

Uložiť článok

Najnovšie články