Rande by malo pre dvojicu ľudí predstavovať príjemne strávenú chvíľu, počas ktorej sa bližšie spoznávajú. Takto však ani zďaleka neskončilo stretnutie medzi Richardom Jordanom a QaShontae Shortovou, ktorí sa aktuálne súdia o necelých 10-tisíc eur.
Ak tento súdny spor skončí výhrou Q. Shortovej, bude z toho pravdepodobne najdrahšie rande na svete, ktoré sa nikdy neuskutočnilo. Zo Spojených štátov amerických totiž prichádza správa o tom, že žena z Michiganu sa pokúša žalovať muža o necelých 10-tisíc eur z dôvodu, že sa neobjavil na dohodnutom rande.
Vraj jej úmyselne zapríčinil citové utrpenie
Žena, QaShontae Shortová, prišla na okresný súd so žalobou proti Richardovi Jordanovi, pričom tvrdí, že jej spôsobil „úmyselné citové utrpenie“ po tom, čo sa nedostavil na spoločnú schôdzku, opisuje LAD Bible.
„Aby som bol k vám úprimný, pane, myslel som si, že tento prípad ani nebudete riešiť,“ povedal Jordan sudcovi Hermanovi Marableovi Jr. „Mali sme rande, jedno rande a potom už nič iné, a teraz ma žalujú o 10 000 dolárov. Myslím, že je to strata času,“ cituje TMZ výpoveď muža.
Shortová tvrdí, že R. Jordan klamal o tom, že s ňou bol na jednom rande. Neskôr sa však dvojica prostredníctvom videohovoru spoločne so sudcom začala zamotávať, keďže sudca Herman Marabel Jr. oboch obozrejmil s povinnosťou vypovedať len pravdivo, keďže na súde sú pod prísahou.
Ďalšie rande bude na súde
Žena prišla na okresný súd s tvrdením, že úmyselná citová tieseň je trestný čin, pričom počas procesu, ktorý prebehol cez aplikáciu ZOOM, začala spomínať skôr jeho klamstvá voči súdu. Sudca však stopol začínajúcu ostrú výmenu názorov, keď vyzval QaShontae, aby ako žalobkyňa správne formulovala svoje obvinenia.
Aj keď sa podobné prípady v USA začali riešiť čoraz viac, tentokrát sudca žene povedal, že sa obrátila na nesprávny súd, pretože jej žaloba je mimo jurisdikcie okresného súdu. Dodal, že jej jedinou šancou je presmerovanie prípadu na obvodný súd.
Jej reakcia príliš neprekvapila: „Hmmm, musím sa na to ešte raz pozrieť. Nevedela som, že čin úmyselného spôsobenia citovej tiesne sa nepovažuje za trestný čin.“
Shortová je v okresnom súdnictve známou osobou
Síce je tento prípad pomerne bizarný, nie je to ale prvýkrát, čo sa táto žena objavila na súde so žalobou. Rodáčka z Michiganu totiž v minulosti podala žalobu aj na policajné oddelenie či nadnárodnú telekomunikačnú spoločnosť AT&T.
Hoci oba prípady boli zamietnuté, teraz sa pre Shortovú ukazuje nová príležitosť na úspech, keďže prípad posunula na obvodný súd. Pri všetkej irónii, ona a Jordan sa tak predsa len ešte minimálne raz stretnú…na súde.
Nahlásiť chybu v článku