Foto: Unsplash

Všímajte si týchto 8 vecí.

So sebavedomím sa dá do iste miery pracovať, ale faktom je, že človek sa s ním jednoducho musí narodiť. Ak sa k nemu chce niekto dopracovať “nasilu”, zvyčajne to dopadne tak, že jeho sebavedomie je len predstierané rovnako, ako jeho nová osobnosť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako poznáte človeka, ktorého sebavedomie je len fejk? Všímajte si týchto 8 vecí, ktoré popísal portál Learning Mind.

#1 Je arogantný. Človek so zdravým sebavedomím si vždy dokáže povedať, za čím stojí, no aj keď hovorí razantne, je slušný a nie arogantný. 

#2 Vyhýba sa očnému kontaktu. V tomto prípade je vysvetlenie veľmi jednoduché. Najväčší problém s očným kontaktom majú ľudia, ktorí nie sú úprimní. 

#3 Sú útoční. Jednoducho si nedokžu priznať, že by nemali pravdu, alebo že správny by bol iný názor než ten ich. Toto taktiež človek so zdravým sebavedomím nerobí. 

#4 Jeho komunikácia je nedostatočná. Ak si niekto nie je istý sám sebou, bude skúpy na slovo – len aby nepovedal niečo, čím by sám seba prezradil. 

Foto: unsplash

#5 Preháňa to s chválou. Ak si pozriete sociálne siete takéhoto človeka, bude to ako výkladná skriňa príkladného života, aký môže každý len závidieť. Vytvoriť si “novú identitu” na sociálnej sieti je mimoriadne jednoduché.

#6 Túži po neustálej pozornosti. Ak má niekto zdravé sebavedomie, nesnaží sa na seba neustále nasilu upozorňovať ani neustálym rozprávaním, ani preháňaním, ani oblečením a ani ničím iným. 

#7 Nedokáže si priznať chybu. Takíto ľudia si myslia, že sú dokonalí a neomylní. Toho, že si priznajú chybu, sa preto nikdy nedočkáte. 

#8 Kopírujú druhých. Pri týchto ľuďoch sa často stretnete aj s tým že sa budú snažiť kopírovať či už prácu alebo štýl iných. Keďže totiž nemajú svoju vlastnú identitu, snažia sa na seba upozorniť takto. 

learningmind
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov