Myši sa tu premnožili neuveriteľne rýchlo, sú všade, kam sa len pozriete. Ľudia už nemôžu ani pokojne zaspávať vo vlastných domovoch. Hlodavce sa dostanú naozaj všade, útočia aj na pacientov v nemocniciach. Austrálčanka sa dokonca z hrôzou zobudila na to, že jej myš obhrýza očnú buľvu.
Myš obhrýzala žene očnú buľvu
Austrálčanka sa zobudila s absolútnou hrôzou, cítila totiž, ako jej myš obhrýza očnú buľvu, informuje portál LAD Bible. Žena z Južného Nového Walesu je manželkou farmára a práve na farmách je situácia týkajúca sa premnoženia hlodavcov najhoršia. Okamžite bola hospitalizovaná, no ani zďaleka nie je jediným človekom, ktorý sa kvôli útoku hlodavcov ocitol v nemocnici.
Ako informuje The Times, desivých príbehov najmä z vidieckych oblastí v posledných týždňoch neustále pribúda viac a viac. Mick Harris, farmár z mestečka Narromine popísal, ako sa zobudil na zvláštny šteklivý pocit. Vtom mu myš vyliezla spoza ucha a rovno na líce. Po zvyšok noci už zaspať nemohol, až kým sa mu myš, ktorá ušla pod posteľ, konečne nepodarilo chytiť do pasce. Harris má s manželkou dve deti a vždy, keď sa počas noci rozplačú, sa manželia boja toho, že je to kvôli myši, ktorá im vliezla do postieľok.
Pacientov hryzú myši aj v nemocniciach
Ľudia však nie sú v bezpečí dokonca ani v nemocniciach. Pacientov hryzú myši aj tam, a to priamo počas toho, ako sú ošetrovaní lekármi. Nemocnice v Tottenhame, Walgette aj v Gulargambone hlásia pacientov s poraneniami po útoku hlodavcov. Myši však neútočia len na ľudí, zničia kompletne všetko, čo im príde do cesty. Pre A Current Affair sa vyjadrila Shirilee Jackson, matka troch detí, ktorej hlodavce v priebehu jedinej noci zničili auto. Keď sa o 5 ráno zobudila, sedadlá boli úplne rozhryzené.
Zničené boli aj bezpečnostné pásy, a podlaha, bez šance boli aj opierky na hlavu či detská sedačka. Myši zničili už aj úrodu a kôlne. Pustili sa dokonca aj do domov, na ktorých poničili elektrické vedenie. Napáchané škody sa už teraz šplhajú k miliarde dolárov. Obrovským problémom čelia aj farmári, ktorí sa potrebujú pripraviť na zimu.
Viac ako 400 väzňov a 200 zamestnancov muselo byť kvôli zamoreniu hlodavcami evakuovaných aj z nápravného strediska vo Wellingtone. Vláda už pripravila pomocný balíček, ktorý by mal pomôcť napáchané škody zmierniť. Malým podnikateľom, ale aj farmárom chce pomôcť aj s nákupom pascí, za pomoci ktorých musia hlodavce odchytávať. Zdá sa však, že problém sa tak skoro vyriešiť nepodarí. Samica myši je pripravená na párenie v čase, keď má ešte len 6 týždňov. Každých 20 dní dokáže porodiť až 10 mláďat.
Nahlásiť chybu v článku