Je jednoduché pomenovať zviera v slovenčine, o niečo náročnejšie je zapamätať si vedecké pomenovanie a ešte náročnejšie je spomenúť si na latinské názvy zvierat. Ako sa v latinskej ríši zvierat vyznáte vy? Otestujte svoje vedomosti v našom najnovšom kvíze.
Ak sa vám kvíz páčil, otestuje svoje vedomosti aj v ďalších oblastiach v našej sekcii kvízov.
Aké zviera je Ciconia ciconia?
Ciconia ciconia je latinský názov pre bociana bieleho. V tomto ročnom období sa hojne vyskytuje aj na Slovensku. Je to druh brodivca a je príbuzný volaviek a ibisov.
Aké zviera je Vulpes vulpes?
Vulpes vulpes je taktiež zviera, s ktorým sa bežne stretnete aj u nás na Slovensku, je to totiž líška hrdzavá. Štatistiky dokonca uvádzajú, že ju stretnete až na 93,5% územia Slovenska.
Aké zviera je Mus musculus?
Mus musculus je latinský názov pre drobné stvorenie, ktoré mnohí neradi vidia vo svojich domácnostiach. Je to myš domová, ktorá sa vyskytuje na 71% územia Slovenska.
Aké zviera je Ovis aries?
Ak niekto zmieni zviera s latinským názvom Ovis aries, hovorí o ovci domácej. Toto zviera je významné aj pre slovenské poľnohospodárstvo, a to najmä kvôli mäsu, mlieku a vlne.
Aké zviera je Felis catus?
Felis catus je obľúbený domáci miláčik, ide totiž o mačku domácu.
Aké zviera je Loxodonta africana?
Od zvierat vyskytujúcich sa na Slovensku sa na chvíľu presunieme do exotických krajín. Loxodonta africana je totiž latinské pomenovanie pre slona afrického.
Aké zviera je Putorius putorius?
Putorius putorius je zviera, ktoré síce na pohľad pôsobí roztomilo, stretnutie s ním však nie je vždy príjemné, je to totiž tchor tmavý.
Aké zvieta je Hippotigris?
Aj keď má v názve tigra, nemá s ním veľa spoločného okrem pruhov, ide totiž o zebru.
Aké zviera je Passer montanus?
Passer montanus obýva väčšinu území Slovenska a obľubuje najmä poľnohospodárske oblasti. Ide o najrozšírenejšieho vtáka v Európe a je ním vrabec poľný.
Aké zviera je Bubo bubo?
Bubo bubo je najväčšia európska sova, nájdete ho však aj v Severnej Afrike. Ide konkrétne o výra skalného.
Nahlásiť chybu v článku