Foto: Youtube (Animal Guardians)

Aj napriek tomu, že sú mnohí proti, býčie zápasy patria v Španielsku stále medzi veľmi populárny šport, ktorý dotvára tradície a kultúru.

Býčie zápasy sú nebezpečné nielen pre ľudí, ale takisto aj pre samotné zvieratá. Často sa totižto stáva, že práve tie sú usmrtené alebo týrané. Najnovšie video, ktoré obletelo svet ukazuje, ako mladíci utýrali býkov až k smrti. Informuje o ňom portál Unilad.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na zábere je jasne vidieť, že niektorí z týchto mladíkov, ktorí sú zatiaľ len študentami v tomto športe, nemajú ešte ani 18 rokov. Celé video pobúrilo spoločnosť, ktorá je práve proti týmto zápasom. Mnohí tvrdia, že neskúsenosť študentov len predlžuje bolesť zvierat a trpia omnoho viac ako za iných podmienok.

Bojovníci za práva zvierat odsúdili správanie chlapcov. Pre MailOnline sa vyjadrili aj aktivisti z dvoch rôznych skupín, Animal Guardians a La Tortura No Es Cultura. Tí vysvetľovali aj to, ako táto každoročná tradícia v španielskom meste Córdoba má vzdať hold ženám, ktoré tu žijú.

Marta Esteban z Animal Guardians povedala: „Každý rok robia tieto boje a hovoria, že to robia ako poctu ženám z tohto mesta. Len veľmi málo ľudí sa však na týchto zápasoch zúčastní. Väčšinou je to tak 2000 ľudí v aréne, ktorá má kapacitu pre 17-tisíc. Taktiež podporujú študentov, ktorí sa o zápasoch učia v škole v Andalúzií.“

Na záberoch z videa je možné vidieť, ako sú uši mladých býkov odrezané a odovzdávané deťom. Jeden z chlapcov dokonca dostal aj chvost. Marta Esteban vysvetlila aj toto: „Uši alebo chvost zvierat sú ponúkané matadorom, ak ich vystúpenie bolo dobré. Ako vidíte na videu, jedno zo zvierat je stále nažive, keď mu ucho odrezali a druhé sa takisto stále hýbalo.“

„Úplne presne nevieme povedať, koľko rokov mohli študenti mať. Niektorí mali určite aj pod 18. Zvieratá môžu ľudia totižto zabíjať už od 14 rokov. A samozrejme, potom sú tu ešte diváci rôznych vekových kategórií a ľudia, ktorí sú oblečení v typickom tradičnom oblečení a berú odrezané uši.“ 

Bojovníci za práva zvierat a takisto aj ľudia, ktorí sú proti býčím zápasom teraz žiadajú najmä ženy, aby posielali sťažnosti, v ktorých dajú jasne najavo, že o tieto krvavé predstavenia nemajú záujem. Ženy sú taktiež povzbudzované k tomu, aby sa na sociálnych sieťach podelili o svoje znechutenie k tomuto športu pomocou hashtagu #NoQuieroTuHomenaje, čo v preklade znamená „nechcem vašu poctu“.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články