V júli 1985 vystúpili pred desiatkami tisíc fanúšikov najväčšie, vtedajšie hudobné hviezdy, aby pomohli hladujúcim ľuďom v Afrike. Legendárny koncert Live Aid, ktorý sa konal súčasne v Londýne aj vo Philadelphii, si naživo vychutnalo viac ako 160-tisíc ľudí. Živý prenos koncertu pritom po celom svete sledovalo viac ako 1,5 miliardy ďalších. Na Live Aid vystúpila aj legendárna skupina Queen. Gitarista verí, že je čas na pokračovanie. Tentokrát však za klimatické zmeny.
13. júla 1985 zorganizovali Bob Geldof a Midge Ure takmer histotickú udalosť. Na londýnskom staršom štadióne Wembley a philadelphskom štadióne J.F.Kennedyho vystúpili hviezdy vtedajšieho hudobného priemyslu s jediným cieľom. Finančne pomôcť ľuďom, ktorí v tom čase trpeli vo východnej Afrike hladomorom. V USA na Live Aid vystúpili napríklad Black Sabbath, Run D.M.C., Beach Boys či Madona. V Londýne U2, David Bowie, Elton John či Queen.
Podobná akcia sa odohrala aj v roku 2007. V tom čase už boli hlavnou myšlienkou klimatické zmeny. Benefičný koncert Live Earth sa odohral na 11 rôznych miestach našej planéty. Brain May, gitarista skupiny Queen verí, že by mladá generácia mala zorganizovať udalosť podobnú tej z roku 1985. Pre portál Mirror povedal i to, že skupina Queen by v nej mohla zohrať svoju úlohu. Dodal však, že pri súčasnom množstve benefičných akcií to nie je taká jednoduchá úloha ako kedysi.
Brain May pre britský portál uviedol aj to, že benefičný koncert Live Aid nedokáže vyriešiť problém tak obrovských rozmerov, akým sú klimatické zmeny. V roku 1985 sa vďaka Live Aid na pomoc východnej Afrike vyzbieralo podľa odhadov viac ako 245 miliónov amerických dolárov. Rozhodne však ide o dôležité slová, ktoré poukazujú na alarmujúcu situáciu, do ktorej ľudstvo planétu dostalo.
CNN, Mirror
Nahlásiť chybu v článku