Odhliadnuc od nedávnych skutočností spájaných s teroristickými útokmi, neustále ohrozuje našu civilizáciu jav, ktorý sme si sami spôsobili. Globálne otepľovanie so svojimi následkami, zvýšenie priemernej teploty oceánov a atmosféry, dostáva našu planétu do kritickej situácie. Za hlavnú príčinu globálneho otepľovania vedci stále považujú vysoké emisie CO2, ktoré ľudstvo každodenne vypúšťa do ovzdušia. Na svete však stále existuje množstvo ľudí, ktorí pokladajú globálne otepľovanie za čistý výmysel a zbytočnú „poplašnú správu“. Tieto zábery vás presvedčia, že sa jedná o seriózny problém, ktorý potrebuje čo najrýchlejšie riešenie.
Takto sa zmenili niektoré časti súostrovia San Blas (Panama), od roku 2002 do roku 2014.
Neuveriteľné topenie Arktického zaľadnenia za 32 rokov (1980-2012).
Americká California trpí posledné roky neuveriteľným suchom. Dôkazom je aj tento záber mostu Enterprise, ktorý sa nachádza na jazere Oroville.
Aralské jazero, v minulosti nazývané aj Aralské more, je dnes už komplexom niekoľkých malých vysychajúcich jazier. Človek spolu s prírodou tu spôsobili obrovskú katastrofu… Zábery z rokov 1989 a 2014.
Tento smutný záber ukazuje, ako sa z oceánu postupne vytráca pestrý život. Zábery z Veľkého bariérového útesu z rokov 2002 a 2014.
Za asi 125 rokov sa niektoré časti planéty zmenili na nepoznanie. Tak napríklad táto zátoka na Aljaške bola kedysi obklopená ľadovcom Muir. (zábery 1880 a 2005)
Z prírody podobne miznú aj horské ľadovce. Jeden z najviac postihnutých je aj ľadovec Grinnell, ktorý budete o pár rokov už len márne hľadať v americkom štáte Montana. (zábery 1920 a 2008)
Považovali by ste tieto dve fotografie za rovnaké miesto? Zrejme nie… Ľadovec Pedersen z tejto časti Aljašky za 75 rokov totiž takmer úplne zmizol. (zábery 1930 a 2005)
Nahlásiť chybu v článku