Nech sa snažíme akokoľvek, život nie je ľahký. A aj keď sa maximálne snažíme ustrážiť si ho, vždy si pre nás pripraví nejaké prekvapenie.

Mení sa tak rýchlo, že to občas ani nepostrehneme a tých viditeľných zmien sa často bojíme. Strach je však v tomto prípade zbytočný. Zmenám sa jednoducho nedá vždy vyhnúť. Zmena síce môže byť aj nepríjemná, po čase však všetko opäť zapadne na svoje miesto. Je preto dôležité naučiť sa nebojovať proti všetkému. Čím viac totiž budete proti plynutiu času a zmenám bojovať, tým viac ubližujete sebe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Akonáhle prijmete fakt, že vesmír má všetko naplánované tak, ako to má byť, uľaví sa vám. Vedomie, že napokon všetko zapadne na svoje miesto vám pomôže prestať sa báť. Nemať strach však neznamená zaspať na vavrínoch. Na zmenu a jej následky sa treba pripraviť. Ak ste si všimli týchto 7 znamení, bude múdre, ak budete v strehu.

Do vášho života totiž prichádza niečo naozaj veľké.

Synchronicita

Čo to vôbec znamená? Ide o drobné zmeny, ktoré však majú hlboký význam. Je ľahké ich prehliadnuť, ak sa však poriadne sústredíte, iste si ich všimnete. Napríklad, nájdete niečo presne v čase, keď to najviac potrebujete. Alebo vám možno budú neustále prichádzať do cesty rovnaké veci. Aj keď takému niečomu nemusíte prikladať hlboký spirituálny význam, vedzte, že sa okolo vás niečo deje.

Nepokoj

Ak človek urobí vo svojom živote výraznú zmenu a vydal sa na novú cestu, zrazu sa vytrhol zo svojej zóny komfortu a nachádza sa na hranici medzi nadšením a neistotou. Z toho by bol nervózny hádam každý. Nebuďte na seba príliš tvrdí a radšej počkajte, kým sa všetko ustáli.

Photo by Aj Garcia on Unsplash

Pocit, že ste stratení

Nech sa snažíme akokoľvek, skôr či neskôr každý raz bude čeliť pocitu, že stratil pevnú pôdu pod nohami. Život sa občas tak zamotá, že sa zdá, ako keby ani jedna z ciest, ktorou sa chceme vydať, akosi nemala zmysel. V takých chvíľach sa neraz odvraciame aj od ľudí, ktorí sú nám ináč blízki. Nepoddávajte sa však melanchólii. Kontakt s rodinou a priateľmi vám môže pomôcť pocit stratenosti prekonať.

Otrávenosť

Zrazu vás každý a všetko otravuje. Je ale dôležité uvedomiť si, že zotrvávanie v tomto stave vám nijako nepomôže. Otrávenosť sa čoskoro zmení na frustráciu a podráždenosť. Upokojte sa a pokúste sa vyhnúť impulzívnemu konaniu. Impulzívnymi akciami totiž len vyvoláte reťazovú reakciu, ktorá spôsobí len viac hnevu.

Photo by Rawpixel on Unsplash

Pocit izolácie

Bičovať sa a trestať sa osamelosťou vám taktiež nijako nepomôže. Pokúste sa o sebareflexiu, uvedomte si, čo vám svet ponúka a čo ponúkate vy svetu. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na svojich najbližších. Je dobré dokázať od nich prijať radu.

Premýšľanie nad minulosťou

Keď čelíme zmene, ktorej sa bojíme, prikrášľujeme si minulosť a trávime príliš veľa času premýšľaním nad ňou. Aj keď sa zdá, že minulosť je akousi istotou, je to len ilúzia. Namiesto investovania energie do niečoho, čo už nemôžete zmeniť ani vrátiť, sústreďte svoje sily na to, ako čo najlepšie zvládnuť to, čo máte pred sebou.

Photo by Kipras Streimikis on Unsplash

Hazardovanie

Aj keď je situácia náročná, fajčenie či popíjanie vám ju nepomôže efektívne prekonať. To, čo vám skutočne pomôže, je pochopenie a podpora od ľudí, na ktorých vám záleží.

Zmena nie je dôvodom na strach. Zmena je čas na to, aby ste prijali výzvu a naučili sa niečo nové o sebe a o svete.

Pozri aj: Psychológovia odporúčajú: Používajte toto 2-hodinové pravidlo a váš život sa zmení o 180°

themindsjournal
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov