Foto: pixnio.com

Ak si myslíte, že inkognito okno vám zabezpečí anonymitu, ste na omyle.

Aj napriek tomu, že inkognito okno vo vašom počítači neuchováva prehľadávané dáta, stále nie ste úplne tajomní. Vec sa má tak, že vaša aktivita sa síce neukladá v histórii prehliadača, no stále môže byť monitorovaná školou, zamestnávateľom či poskytovateľom internetu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nedávna štúdia preukázala, že aj napriek tomu, že tento fakt by mal byť všeobecne známy, mnoho ľudí si ho neuvedomuje. Zo 460 účastníkov nadpolovičná väčšina verila tomu, že nič z vykonanej aktivity v inkognite sa neukladá. 40% ľudí verilo tomu, že v inkognito okne nie je možné rozpoznať vašu lokalitu. Nič z toho však nie je pravda.

Pixabay

Ďalších 25% dokonca verilo tomu, že pri využití inkognito okna nie je možné rozpoznať ani vašu IP adresu. Na internete je však pre bežného užívateľa, súkromie skrátka nemožné. Práve tieto zistenia, ktoré úzko súvisia s nedávnym škandálom Facebooku, popudili Európsku úniu k novému zákonu, v rámci ktorého ste určite aj vy museli vašej obľúbenej sociálnej sieti potvrdiť, že môže ľubovoľne zaobchádzať s informáciami získanými o vás.

Pixabay

Všetko, čo spravíte v inkognito okne sa ukladá. Dbajte na to pri akejkoľvek aktivite, ktorú na internete robíte, pretože váš poskytovateľ internetu či stránky, ktoré prehľadávate vedia o vás presne to isté, pri využití inkognito okna, ako aj bez neho. Jediný rozdiel je, že údaje sa neukladajú do histórie vášho prehliadača.

Pozri aj: Umelá inteligencia je s našimi životmi už prepojená. Toto je 5 situácií, kedy ste sa s ňou už stretli v bežnom živote a ani ste o tom netušili

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články