Plachtenie tureckým pobrežím
Ak ste vždy túžili zažiť poriadne dobrodružstvo na mori, mali by ste pouvažovať nad plachtením popri pobrežiu Turecka. Údajne sa jedná o najkrajšiu destináciu na podobné aktivity. Ak nemáte skúsenosti s plachtením, nevadí. Miestne firmy ponúkajú expedície so sprievodcom, ktorý vás bude sprevádzať na druhej plachetnici a ukáže vám tie najkrajšie zákutia tureckého pobrežia.
Splavovanie naprieč džungľou – Kostarika
Tí, ktorí sa na túto cestu nechali nahovoriť tvrdia, že neexistuje lepšia cesta, ako spoznať pralesy strednej Ameriky a plaviť sa priamo cez ne po rieke. V Kostarike je to možné po rieke Turtuguero. Z vašej plťky zažijete pravú divočinu džungle pretože okolo vás budú neustále pobehovať divé zvieratá. Džungla však ožíva najmä v noci, nebáli by ste sa teda?
Prechod Veľkým Čínskym múrom
Ak predsta len patríte k tým, ktorí radi obdivujú kultúrne pamiatky no na svojej dovolenke by predsalen chceli zažiť niečo neobvyklé, určite vás zaujme prechod Veľkým Čínskym múrom. Samozrejme sa nejedná o celý prechod múru, ktorý meria 6700 kilomterov, to by asi trvalo veľmi veľmi dlho. Existuje však výletná trasa, ktorá vychádza z Pekingu a trvá celkom 6 dní. Počas nich uvidíte prekrásne zákutia Číny z múru, ktorý prechádza mnohými horskými hrebeňmi.
Objavovanie Švédskych ostrovov
Ak túžite navštíviť severnú Európu a nebojíte sa poriadne zapotiť, potom by ste sa mali vydať do Švédska, zohnať si kajak, alebo iné plavidlo a poriadne pocvičiť ruky. Švédsko má totiž pri svojom pobreží viac ako 8000 ostrovov, z ktorých mnohé sú úplne ľudoprázdne. Len si to predstavte. Kajak, mapa, kompas a vy ako hľadáte prekrásny opustený ostrov, kde môžete stráviť noc v nedotknutej severskej prírode…
Tatranský hrebeň
Západné, Vysoké a Belianske Tatry spája prekrásny a dlhý vysokohorský hrebeň, ktorý zahŕňa viac než 130 vrcholov, veží a štítov. Prejsť tento hrebeň a dosýta si tak užiť asi najkrajší kút slovenskej prírody však nie je len tak pre kohokoľvek. Na takúto výzvu sa dajú len skutočne skúsení horolezci. Pre tých, ktorí by však i tak túžili prežiť takýto zážitok, odporúčame aspoň malú náhradu v podobe skvelého dokumentárneho filmu Pavla Barabáša, s názvom Stopy na hrebeni. Dokument je o dvoch kamarátoch, ktorí tu zažijú niečo neopísateľné. Na Tatranský hrebeň sa vybrali v zime a to alpským štýlom, teda bez obchádzania štítov, bez zliezania do dolín a bez akýchkoľvek vynášok a pomoci druhých ľudí. Ide o príbeh plný odvahy, túžby aj beznádeje, vytrvalosti, krásnej prírody a silného priateľstva dvoch horolezcov.
Poznáte ďalšie miesta a aktivity, ktoré majú podobný charakter? Podeľte sa s nimi s ostatnými v komentároch.
interez.sk (Lukáš M.), lifehack.org
Nahlásiť chybu v článku