imgur.com

Podivná húsenica

muslimsandtheworld.com
muslimsandtheworld.com

Brahminská húsenica patrí medzi najpodivnejší hmyz. Kým sa z nej vyvinie motýľ s rozpätím krídiel až 20 centimetrov, jej húsenicové štádium je skutočne pozoruhudoné. Aj keď húsenica vyzerá nebezpečne, jej potrava pozostáva z rastlín a pre človeka nie je nebezpečná.

Spriadač obyčajný

ytimg.com
ytimg.com

Táto biela moľa žije aj na Slovensku, no obýva aj veľkú časť Ázie tiahnucu sa až po Japonsko. Rozpätie krídiel dosahuje až 5 centimetrov a na tele má čierne bodky. Vtáky ju nelovia, lebo je jedovatá. Vďaka akoby kožušinke na sebe ju v anglicky hovoriacich krajinách volajú hermelínová moľa.

Diablova modlivka

flickr.com
flickr.com

Táto modlivka je najväčším druhom modliviek. Dorastá až do 13 centimetrov a ako každá modlivka, aj ona je dokonalým predátorom s neuveriteľnou rýchlosťou lovu.  Jej domovom je stredná Afrika.

Rohatý diabol

kidsdiscover.com
kidsdiscover.com

Táto húsenica motýľa Citheronia regalis môže byť veľká vyše 15 centimetrov. Jej potravou sú najmä listy orechových stromov. Aj keď vyzerá nebezpečne, je neškodná a svojim výzorom a ostňami sa snaží najmä odlákať potenciálnych predátorov, v tomto prípade najmä vtáky.

Myslím, že nie sme sami keď si hovoríme: „Dobre, že žijeme na Slovensku.“ Aj keď väčšina z týchto živočíchov je pre človeka neškodná, blízke stretnutie napríklad so žihadlom tarantulovej osy by asi nechcel zažiť nikto. No nemôžeme poprieť fakt, že niektorí títo zástupcovia hmyzej ríše sú tak odporní, až sú vlastne krásni.

zdroj: interez.sk (Matej Mensatoris), allday.com

Uložiť článok

Najnovšie články