Foto: Star pulse media

Hodnotenia, ktoré sa k nám dostanú prostredníctvom rôznych databáz sú zvyčajne objektívne. Musia, je to predsa štatistika.

Niekedy sa však vytvorí akási záhada, kedy film uvidí len veľmi malý počet ľudí, a možno sa práve tejto skupine nepáči. A niekedy sa jednoducho len film nedočká pochopenia. Dnes pre vás máme zoznam filmov, ktoré rozhodne vidieť treba, no pravdepodobne ste sa k nim nedostali. Prípadne ste ich prehliadli, práve kvôli ich nízkemu hodnoteniu. No ako dnes zistíte, masové hodnotenie nie je všetko.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vlastný názor je dôležitý, preto sa nenechajte ovplyvniť názorom druhých. Aj v tomto prípade, je najmúdrejšie dať na vlastný úsudok. Tieto filmy však prijali veľké množstvo kritiky a tá nebola úplne oprávnená. Ako hodnotenia na všeobecne známej databáze IMDB, či nám bližšej ČSFD, tak aj tie osobné sa môžu líšiť.

1941 – ČSFD: 58%

Je naozaj veľkým prekvapením vidieť Spielbergov film s tak nízkym hodnotením. A to najmä keď vezmeme do úvahy to, ako je tento režisér obľúbený. Zároveň tento film z konca sedemdesiatych rokov, vôbec ne je zlý, v skutočnosti je naozaj dobrý. Nie je síce tak zábavný, ako niektoré Spielbergove kúsky z neskoršej tvorby a nie je ani tak napínavý ako Čeľuste, no stále má hviezdne obsadenie a špecifickú atmosféru. V hlavnej úlohe sa objavili hviezdy ako John Belushi či Christopher Lee a John Candy. Hlavným problémom filmu je pravdepodobne to, že v čase jeho vzniku, ľudia nejavili o udalosti z Pearl Harbor veľa záujmu a tým pádom, ani nebola šanca veľkého komerčného úspechu.

Million Dollar Hotel – ČSFD: 65%

Toto hodnotenie, nie je až tak biedne, no stále by mohlo byť vyššie. Asi najväčšou zaujímavosťou tohto filmu je, že scenár k nemu napísal Bono, líder svetoznámej skupiny U2. Film je veľmi zvláštny, mieša prvky mysteriózneho filmu, melodrámy, ale ucítite tu aj náznaky komédie. Pokiaľ máte radi nezvyčajné filmy, toto je určite tip pre vás. Je to naozaj bizarné a plné prapodivných dialógov, no sťažovať sa určite nebudete.

Posledný dom naľavo – ČSFD: 59%

Film pochádza z roku 1972 a pred časom sa dočkal aj nového spracovania. To sa s hodnotením vyšplhalo o „neuveriteľných“ 8% percent vyššie. Tento pokus zjavne nevyšiel, a to najmä preto, že pôvodný film je rozhodne lepší. Aby nie, v sedemdesiatych sa réžie ujal Wes Craven, ktorý je známy svojim citom pre prepojené reality, fiktívne svety a skvelé horory. Modernú verziu z roku 2009 robil niekto menom Dennis Iliadis, ten mal v čase natáčania na konte len jeden film. A aj to bolo päť rokov späť.

Univerzálny vojak – ČSFD: 65%

Opäť to nie je príšerne nízke hodnotenie, no stále by si film zaslúžil omnoho väčší úspech. Je veľmi nedocenený. Počas svojej kariéry bol neustále Jean Claude van Damme cieľom kritikov za to, že sa snaží napodobniť Schwarzeneggera. Jeho film Univerzálny vojak je síce béčko, ale je to skvelé akčné béčko, ktoré je vrcholom svojej kategórie. Ide o nenáročnú sobotňajšiu oddychovku, ktorá je naozaj zábavná. Kombinácia hrdinu Van Damma a záporáka Dolpha Lundgrena jednoducho neomrzí.

Len Boh odpúšťa – ČSFD: 49%

Tento film v hlavnej úlohe s Ryanom Goslingom je skvelý. No rozhodne nie je jednoduchý na sledovanie ani na pochopenie, a preto je potrebné najprv poznať tvorbu režiséra. Tým bol Nicholas Winding Refn, ktorý je známy svojou veľmi netradičnou prácou. Tento film vyšiel dva roky po mimoriadne úspešnom Drive, ktorý bol taktiež Refnovou a Goslingovou spoluprácou. Žiaľ publikom očakávalo podobný film, ktorého sa nedočkalo a preto  tento počin z roku 2013 veľmi rýchlo zapadol prachom.

Oči hada – ČSFD: 68%

Počas svojich začiatkov bol Brian De Palma nechválne známy tým, že očividne napodobňoval Hitchcockovu tvorbu, čo bolo v jeho filmoch naozaj veľmi cítiť. Napriek všetkému je De Palma skvelým režisérom a má na svojom konte mnoho skvelých thrillerov. A to ešte predtým než vytvoril kultový Scarface, v ktorom je určite cítiť mnoho Hitchcockových vplyvov. A omnoho viac ich bolo v Očiach hada, no to nič nemení na tom, že je to skvelý veľkofilm s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe.

Texaský masaker motorovou pílou 2 – ČSFD: 48%

Prvý diel tohto filmu bol natočený v roku 1974 a je považovaný za jeden z najlepších hororov všetkých čias. Druhý diel, ktorý vznikol o 12 rokov neskôr je asi najnepochopenejší film všetkých čias. No bol to práve tento film, ktorý položil základy modernému hororu v rámci satiry, ale aj mnohých ďalších prvkov.

K zázraku – ČSFD: 56%

Film je súčasťou novšej tvorby Terrenca Malicka, pochádza z roku 2012 a je považovaný za silno artový. A práve to je typ filmov, ktoré sa väčšinou nedočkajú veľkého úspechu, no rozhodne stoja za to. Svojou tvorbou je prirovnávaný k režisérom akými boli Ingmar Bergman alebo Andrej Tarkovskij. Obzvlášť hovoriac o tomto filme a preto, pokiaľ ste schopní prehrýzť sa cez malé množstvo nudných scén, rozhodne  vás čaká nezabudnuteľný filmový zážitok.

Pozri aj: Týchto 7 filmov natočených podľa skutočnej udalosti má malú chybu. Pravdivé informácie boli zamlčané a vznikla fikcia

thecinemaholic.com
Uložiť článok

Najnovšie články