preview-16604660-1200x630-99-1508415137-770x404
Robili ste ich doteraz aj vy?

Bez ohľadu na to, či ste na pracovnom pohovore, sedíte v škole, ste na oslave alebo sa rozprávate s niekým, koho vidíte po prvýkrát v živote, fakty hovoria, že až 58% informácií odovzdávate neverbálne – teda rečou vášho tela. Preto je dôležité, aby ste sa vyhli týmto 10 chybám.

Pozrite si naše najnovšie video, článok pokračuje pod ním ↓

Zlé držanie tela

Je vedecky dokázané, že ak ste zhrbení, máte nielenže horšiu náladu, ale oberáte sa aj o sebavedomie. Ak stojíte alebo chodíte zhrbene, pôsobíte tiež nedôveryhodne a spochybniteľne. Vystrite sa a uvidíte, ako sa razom zlepší aj vaša nálada.

Zlá pozícia nôh a chodidiel

svg%3E
brightside.me

To, v akej polohe máte pri sedení nohy, napovedá oveľa viac, než by ste si mysleli. Tu je vysvetlenie jednotlivých pozícií z obrázku:

Poloha A hovorí, že ste „snílkom“, ktorý je navyše niekedy až príliš detinský a neistý.

Poloha B hovorí, že ste tvrdohlavý, možno až agresívny či útočný.

Poloha C signalizuje dominanciu a aroganciu.

Poloha D je neutrálnou pozíciou, ktorú by ste mali využívať najčastejšie.

Poloha E by mala byť používaná výhradne nežnejším pohlavím – ženy robí zmyselnejšie a atraktívnejšie.

Prehnané gestá

Keď niečo vysvetľujete, nemusíte predsa nikomu ublížiť. Prehnaná gestikulácia rukami z vás robí niekoho, kto nemá dostatok sebavedomia a profesionality. A tak predsa vyzerať určite nechcete.

Prekrížené ruky

svg%3E
brightside.me

Táto pozícia môže na druhých pôsobiť tak, že o nich a o to, čo vám práve hovoria, nemáte žiadny záujem. Ak máte ruky voľne pozdĺž tela, znamená to, že ste rozhovoru otvorení. Najlepšie však spravíte, ak si dáte ruky za chrbát – tým dokážete svoje zdravé sebavedomie a nadradenosť, no zároveň tým dáte najavo svoju silu a dôveryhodnosť.

Slabé podanie ruky

O slizkej, studenej „mŕtvej rybe“ ste už určite počuli. Takéto podanie ruky je nepríjemné každému a na vašej reputácii vám určite nepridá. Pri podávaní rúk by ste tú svoju určite nemali mať spotenú, priveľmi studenú a váš stisk by nemal byť ani prislabý, ani prisilný. Len tak si získate rešpekt a dôveru ostatných.

Neprimeraný očný kontakt

svg%3E
pixabay.com

Samozrejme je nevyhnutný, no treba vedieť, kde je jeho zdravá miera. Ak by na vás niekto neprestajne „zízal“, asi by ste mali skôr pocit, že ide o nejakého sociopata, než o človeka, ktorému by ste mali dôverovať.

Neusmievate sa a neprikyvujete

Áno, ľuďom stačí naozaj takto málo, aby si vás obľúbili. Úsmev a prikyvovanie sú v oblasti reči tela veľmi silnými zbraňami, ktorými si okamžite môžete druhých získať na svoju stranu.

Pozri aj: Expertka na reč tela prezrádza, ako zistíte, že s vami niekto flirtuje

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov