Fotografie sú jedny z najsilnejších zachytávačov spomienok. Niektoré momentky však vstúpili do histórie ako mimoriadne desivé vďaka okolnostiam, za ktorých vznikli.
Prečítajte si v poradí štvrtú časť šokujúcich fotografií z minulosti, tentokrát zloženú zo snímok, ktoré vás zamrazia.
Posledný let
Amatérsky fotograf John Gilpin si 24. februára 1970 skúšal svoj nový fotoaparát. Na letisku Kingsford Smith v Sydney práve štartovalo lietadlo spoločnosti Japan Airlines DC-8. Fotograf stlačil spúšť tesne po tom, ako sa lietadlo odlepilo zo štartovacej dráhy. Keď neskôr fotografiu vyvolal zistil, že na nej zachytil posledné sekundy života len 14-ročného chlapca Keitha Sapsforda, ktorý sa pri príprave lietadla na štart schoval v podvozku, a snažil sa touto mimoriadne nebezpečnou formou dostať do Japonska.
Hororové lezenie
Joe Villapiano s priateľmi sa v marci roku 2014 rozhodli vydať na športový víkend do Californie. Počas lezenia zišli z označenej cesty, no dobrá nálada sa im nestratila. Pri jednej skale sa Joe rozhodol odfotiť svojich priateľov, keď tu zrazu zbadali na zemi na kameňoch ležať ženu s červenými vlasmi. Po prvotnom šoku zistili, že je nažive a privolali jej prvú pomoc. Neskôr vyšlo najavo, že deň predtým sa zachránená žena menom Saylor Guilliamsová s priateľom Brendonom Vegom stratili v tejto odľahlej oblasti. Brendon sa vydal na pomoc a Saylor neskôr omdlela z vyčerpania. Brendon sa, žiaľ, pomoci nedovolal, stratil sa a v pustatine zomrel.
Vražedná zátoka
V roku 2003 sa rozhodol muž menom Gary Stempler odfotiť svoju manželku Dawn Asanovú pri potápaní vo Veľkej koralovej bariére v Austrálii. Na fotke však úplnou náhodou zachytil aj mŕtvu Tinu Watsonovú, čo manželia zistili až o dva týždne po vyvolaní fotiek. Polícia vyšetrovaním zistila, že Tinin manžel Gabe, zvýšil tesne pred ženinou smrťou jej životné poistenie. Gabe ju počas osudného potápania pod vodou veľmi silno objal, čím jej zhoršil prísun kyslíka z kyslíkovej bomby a Tina sa utopila.
Nahlásiť chybu v článku