Naša planéta ponúka svojim obyvateľom skutočne pestré bohatstvo. Pestrosť a krása prírody sa zdá byť takmer nekonečná. Jej diela sú tak ohromujúce a pôsobivé, že mnohokrát sa zdá, akoby boli tieto miesta súčasťou nejaké iného, fantastického sveta mimo našej reality. Presne také niečo si pomyslíte, keď uvidíte nasledujúce fotografie. Všetky sú však skutočné, a všetky zobrazujú reálne miesta našej planéty.
Vodopády pod vodnou hladinou


Obrázok

Aj keď to tak vyzerá, v skutočnosti to nie je obraz expresionistického maliara. V popredí sú skutočné mŕtve stromy pri západe slnka, v pozadí červené duny Namíbie. Hra svetla a tieňov robí z tejto fotografie obrázok, ktorému ťažko veríme, že je skutočný.
Rozbúrené more


Pri pohľade na tieto mraky máte pocit, že nad hlavou sa vám búri more. Undulatus Asperatus sú vzácne druhy oblakov, ktoré zvyčajne vyzerajú podobne desivo. Nenechajte sa však zmiasť, tieto oblaky nikdy nesprevádzajú búrku či hurikány.
Na pokraji útesu

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že muž stojí na úplnom kraji vysokého útesu. Je to však iba rieka tečúca cez Grand Canyon, ktorá odráža útes nad ňou.
Bábätko

Už ste si ho všimli?
Priepasť

Vidíte ako skáču dvaja chlapci do priepasti? Vo svojej podstate je to, čo vidíte, pravda. Tento obrovský artézsky prameň v Texase je široký 3,6 metra a hlboký vyše 9 metrov. Voda je tu tak krištáľovo čistá, že skákaním dnu máte pocit, akoby ste skákali do prázdneho priestoru.
Tvar stromu

Nie. Na fotografii nevidíte ani strom, ani rieku. Tieto tvary podobné stromom sa nachádzajú v Mexiku a sú vytvorené popraskaním piesku vplyvom vysokých teplôt.
Kamenné vlny


Známe fotografie, ktoré pozná každý z vás.
Vysokohorská cesta


Keď sa pozeráte na fotografiu prvýkrát, zdá sa vám, akoby ste videli cestu, ktorá vedie po hrebeni hôr. V skutočnosti je to iba odraz rieky Colorado, ktorá vytvára takýto dojem.
Horiace tornádo


To, čo vidíte, nie je odraz horiaceho tornáda. Je to rieka Rio Tinto v Španielsku plná odpadu z tažobnej činnosti. V dôsledku baní sa stala rieka kyslou, a červená farba je spôsobená kovmi v nej.
Fantómové slnko

Tento jav je známy ako parhelion, a je obvykle spôsobený lomom slnečného svetla z ľadových kryštálov v atmosfére.
Dážď

Čo myslíte, ako vznikol tento jav? Jednoducho. Dažďové kvapky sa zachytili na pavučine, a vytvorili toto krásne dielo.
Dvojhlavá zebra


Striedanie bielej a čiernej farby znemožňuje našu schopnosť detekovať okraje objektov, a to je dôvod toho,prečo vidíme tieto zebry ako dvojhlavé.
brightside.me










Nahlásiť chybu v článku