Dni smrti v Mexiku
Deň smrti začína 31. októbra a končí 2. novembra. Ako by ste aj uhádli, oslavuje sa smrť. No nie je to niečo morbídne alebo smutné, festival je radostný a užijete si veľa zábavy. Zhromažďuje rodiny, ktoré sa modlia za zosnulých členov rodiny a priateľov.
Samhuinn festival ohňa v Škótsku
Tento Škótsky festival plný ohňa sa koná v októbri a oslavuje keltský príbeh o tom, ako zvrhla zima leto a naznačuje príchod zimy.
Holi v Indií
Festival Holi je hinduistický sviatok a začína sa v noci koncom marca veľkou vatrou, ktorá symbolizuje zničenie démona Holiky. Nasledujúce ráno sa nesie v znamení farebných “bitiek”, v ktorých sa ľudia naháňajú a obhadzujú farebnou vodou alebo farebným prachom, taktiež nechýba tanec a spev.
Songkran, Vodný festival v Thajsku
Tento festival siaha do každého kúta mesta. Ľudia po sebe „hádžu“ vodu, je to časť oslavy nového roka aj keď sa koná až v polovici Apríla. Oblievanie vodou je znak rešpektu a priania šťastia.
Oslavy plného mesiaca v Thajsku
Táto “party” vznikla v roku 1988 v Thajsku a je rajom pre dobrodruhov a cestovateľov. Kto by predsa nechcel zažiť celonočnú party na Thajskej pláži?
Pomarančová bitka v Taliansku
Už sme spomínali paradajkovú bitku v Španielsku, toto je niečo podobné. Pomarančová bitka v Taliansku je súčasť karnevalu v meste Ivrea blízko Turínu. Symbolizuje rebéliu proti tyranským pánom, ktorí vládli nad mestom v stredoveku.
Karneval v Benátkach
Ako by to bolo, keby sme nespomenuli slávny karneval v Benátkach? Možno tam už niektorí z vás boli, no ak nie, mali by ste porozmýšľať. Karneval sa koná každý rok vo februári. Plno vyzdobených masiek s rôznymi ornamentmi, ktoré vám vyrazia dych. Nehovoriac o samotných Benátkach.
zdroj: interez.sk(Matej K.), allday.com
Nahlásiť chybu v článku