Adolf Hitler. Každý z nás sa o nacistickom vodcovi a jeho šialených činoch učil v škole, no vedeli ste o ňom aj tieto nasledovné veci?
Určite viete, že Adolf Hitler bojoval v prvej svetovej vojne na západnom fronte. Málokto však tuší, že si odniesol aj nejedno zranenie. To, čo ho najviac zasiahlo, bolo, že prišiel o jeden semenník.
Hitlerovcom šťastie neprialo už pred narodením malého Adolfa. Pred Adolfom im zomreli tri deti vo veľmi mladom veku (Gustav- 2 roky, Ida- 2 roky, Otto- nedožitý jeden rok) a po narodení Adolfa Hitlera umrel aj jeho šesťročný brat Edmund (1900).
Prvý raz Hitler skoro umrel ako 4-ročný. Vtedy ho pred utopením v ľadovej rieke zachránil katolícky kňaz. Možno práve preto sa Adolf namiesto maniaka, akého ho poznáme, chcel v mladosti stať kňazom.
Druhé veľké Hitlerove stretnutie so smrťou prišlo v roku 1914. Po bitke pri Marcoing sa zranený Adolf vracal späť k svojmu pluku, no narazil na nepriateľského vojaka. Ten potom, čo uvidel zraneného vojaka, svoju pušku odložil a ušetril jeho život. Brit Henry Tandey mohol teda svet zachrániť pred najväčšou skazou v dejinách, no bol priveľmi láskavý…
Hitler trpel fóbiou nazývanou Ailurophobia, teda strachom z mačiek. Kvôli tomu si za domáceho miláčika zvolil nemeckého ovčiaka s menom Blondi, ktorého v deň svojej samovraždy otrávil kyanidom.
Okrem mačiek sa Hitler obával aj obyčajných žiletiek. Možno preto si nechával ten frajerský knírek….
Podľa záznamov americkej armády, ktorá po vojne vypočúvala Hitlerových osobných lekárov, bol Adolf homosexuál. Napriek tomu sa pred posledným dňom svojho života zosobášil so svojou „milenkou“ Evou Braunovou, s ktorou na druhý deň spáchali samovraždu.
Aj keď sa to nezdá, Adolf Hitler mal umelecké cítenie. Umenie miloval a sám sa mu aj v mladosti venoval. Neskôr s veľkou obľubou sledoval výtvory Walta Disneyho.
Mein Kampf, kniha, ktorá vyjadruje Hitlerovu ideológiu národného socializmu, sa pripisuje ako dielo samotnému Adolfovi. On sám však nenapísal ani čiarku. Počas pobytu vo väzení ju celú nadiktoval Rudolfovi Hessovi. Neskôr ju daroval každému manželskému páru v Nemecku.
Hitler zastrelil svoju vlastnú neter. Stalo sa tak v roku 1931. Geli Raubalová bola údajne jeho milenkou a Hitler ju zastrelil potom, ako zistil, že má pomer s jeho židovským šoférom.
Napriek tomu, že v roku 1939 mal Hitler už svoje vojenské plány s Európou dokonale vymyslené, bol v tomto roku nominovaný na udelenie Nobelovej ceny za mier. Hľadáte v tom logiku? Nehľadajte, na rovnaké ocenenie bol nominovaný aj ďalší nadšenec extrémizmu, Jozef Stalin.
Britskí špióni mali počas druhej svetovej vojny pripravený plán, ktorým by do Hitlerovej stravy dostali ženské pohlavné hormóny. Predpokladali totiž, že je jeho vystrájanie dôsledkom zvýšeného testosterónu…
Nahlásiť chybu v článku