Rozpätie jeho rúk je 204 centimetrov, pričom meria „len“ 193 centimetrov.
Vo veku 15 rokov „rozdrvil“ konkurenciu na súťaži Spring Nationals, ktorá sa konala v roku 2001. Pokoril tak svetový rekord v motýliku na 200 metrov. Vtedy to bol ešte len mladý chlapec.
Práve kvôli jeho fyzickým dispozíciám (dlhé paže, flexibilita chodidiel) podstupuje každoročne testovanie na Marfanov syndróm.
Jeho členky sú natoľko flexibilné, že dokáže chodidlá ohnúť v nadpriemernom uhle, podobne, ako je to u tanečníkov baletu. Vďaka tomu kope nohami tak, ako keby mal obuté plutvy.
Plávať začal keď mal 7 rokov, a aj to len preto, že jeho staršie sestry Whitney a Hilary sa venovali práve tomuto športu.
Prvý štýl, ktorý sa naučil, bol znak, a to preto, že sa bál dať hlavu pod vodu.
Má zvýšenú schopnosť zotaviť sa po fyzickej námahe, čo znamená, že viac pretekov za deň pre neho neznamená žiadny veľký problém.
Jeho veľké chodidlá (veľkosť 14) slúžia ako pseudoplutvy.
Ak by bol Michael Phelps samostatnou krajinou, bol by v celkovom počte získaných zlatých medailí na 40. mieste zo všetkých krajín sveta.
Keď sa pripravoval na olympijské hry v roku 2008, plával viac ako 80 kilometrov týždenne.
Žiadny iný športovec ešte nezískal viac zlatých medailí ako Phelps. Rekord bol 9 zlatých, čo je o 14 menej ako má aktuálne Phelps.
Aj keď sú tieto olympijské hry Phelpsove posledné, ide o najväčšieho olympionika, aký kedy žil.
zdroj: interez.sk (Lucia M.), diply.com, twentytwowords.com
Nahlásiť chybu v článku