Foto: Moviestillsdb.com

Smrti neuniknú ani tí najúspešnejší. Nemilý osud mnohokrát postihol miláčikov publika aj práve v čase prípravy ich nadchádzajúcich projektov.

Nie je tajomstvom, že aj tie najväčšie hviezdy zbožňované naprieč históriou boli tiež len ľuďmi. Milovanými, zraniteľnými a žiaľ aj smrteľnými. My vám dnes prinášame zoznam tých, ktorých život bol tragicky ukončený práve v čase, kedy pracovali na filmoch, s cieľom baviť, rozosmievať a šokovať ľudí po celom svete. Avšak šok sa v niektorých prípadoch dostavil skôr, než postavy ktoré stvárňovali, stihli uzrieť svoj úspech na tvárach nadšených divákov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Eric Fleming vo filme High Jungle

Eric Fleming bol Americký herec, známy najmä vďaka seriálu Rawhide, v ktorom si zahral v hlavnej úlohe spolu s Clintom Eastwoodom. Smrť prišla v roku 1966, počas natáčania filmu High Jungle. Natáčanie prebiehalo v Peru, počas natáčania záverečných scén krátko pred dokončením sa plavil kanoe, ktoré sa prevrhlo na rieke Huallaga. Jeho herecký kolega sa doplavil do bezpečia, avšak Fleminga strhol prúd a utopil sa 28. septembra 1966.

0101-01

Philip Seymour Hoffman vo filme Hunger Games: Mockingjay

Veľmi výrazný herec, ktorý bol obsadzovaný najmä do vedľajších úloh. Počas natáčania posledného dielu Hier o Život, bol nádejný mŕtvy vo svojom apartmáne na Manhattane vo veku 46 rokov. Mal pred sebou ešte sedem dní natáčania, preto scény, v ktorých mal vystupovať museli byť dôkladne scenáristicky upravované. Aj napriek tomu, že jeho okolie tvrdilo, že svoju závislosť mal pod kontrolou, 2. februára 2014 ho našiel jeho dobrý priateľ scenárista, David Bar Katz, mŕtveho.

hoffman

Bruce Lee vo filme Enter the Dragon

Lee Jun-fan, ktorý roky vystupoval pod pseudonymom Bruce Lee sa výrazne podpísal, v čase svojho pôsobenia, pod spôsob vnímania hercov ázijského pôvodu vo filmoch pod taktovkou amerických producentov. V čase natáčania filmu Enter the Dragon v Hong Kongu trpel častými bolesťami hlavy. Mesiac na to počas príprav filmu Game of Death diskutoval projekt s producentom a herečkou Betty Ting Pei. Neskôr sa sťažoval na bolesti hlavy, na čo mu herečka dala liek proti bolesti. Potom, čo si Lee išiel ľahnúť na hotelovú izbu, kde ho už nebolo možné prebudiť. Umrel vo veku 32 rokov, ako dôvod bola udaná alergická reakcia na hlavnú prísadu často používanú v liekoch proti bolesti.

etd107

Brandon Lee vo filme The Crow

Brandon Lee bol synom Bruca Leeho, čo robí z jeho smrti veľmi zvláštnu okolnosť, dokonca až záhadu. Keďže obaja zomreli pri natáčaní, stali sa súčasťou jedného z moderných mýtov. Hovorí sa o akejsi kliatbe ich rodu, čo je však ešte zvláštnejšie je fakt, že film počas ktorého Brandon zahynul, bol adaptáciou komiksu, vytvorenom zo žiaľu nad mŕtvou snúbenicou, ktorý pôvodne nikdy nemal byť publikovaný. Brandon zomrel 31. marca 1993 vo filmovom štúdiu Wilmington. Bol zastrelený počas natáčania scény, v ktorej naňho malo byť vystrelené slepým nábojom, avšak v zbrani bol zaseknutý úlomok z guľky, čo spôsobilo ostrý výstrel.

Brandon Lee

Steve Irwin vo filme Ocean’s Deadliest

Bol prezývaný Lovec Krokodílov, austrálsky enviromentalista a autor dokumentárnych filmov. Stal sa obeťou kontroverzie, kedy bol zachytený na fotke kŕmiac krokodíla, zatiaľ čo držal svojho mesačného syna. Dočkal sa kritiky zo strany médií, na čo neskôr predniesol ospravedlnenie a doložil fotografiu z iného uhlu, ktorá dokazovala že bol vo väčšej vzdialenosti než sa zdalo na pôvodnom zábere. 4. septembra 2006 doplatil na svoju dobrodružnú povahu pri natáčaní filmu Zabijaci Oceánu. Irwin sa priblížil k raji, zhruba vo veľkosti dvoch metrov, s úmyslom natočiť ju ako odpláva preč. Raja sa však otočila a učinila mu smrteľné zranenia, stovky zásahov v priebehu pár sekúnd. Tento incident bol jediným prípadom, kedy bol na videu zachytený smrteľný útok raje na človeka.

steve_irwin

Oliver Reed vo filme Gladiator

Bol anglickým hercom, známy bol najmä pre svoj image vysokopostaveného mužného drsňáka. Vo väčšine prípadov jeho role zodpovedali jeho zjavu aj pôsobeniu. 2. mája 1999 vo veku 61 rokov umrel počas natáčania filmu Gladiator na Malte, príčinou bol infarkt. „Nepil mesiace pred natačaním… Všetci vraveli, že konal tak ako chcel, ale to nie je pravda. Bolo to veľmi tragické. C írskom bare bol dotlačený do súťaže v pití. Mal proste odísť, ale neurobil to,“ prezradil v roku 2016 Omid Djalili, herec, ktorý s Reedom spolupracoval na filme.

Oliver Reed

Heath Ledger vo filme Dark Knight

Muž ktorého kamera milovala. V deväťdesiatych rokoch si zahral v mnohých austrálskych televíznych seriáloch a filmoch, v roku 1998 emigroval do USA a prerazil v Hollywoode. „Pán Ledger zomrel na dôsledky akútnej intoxikácie spôsobenej kombináciou viacerých liekov proti bolesti, narkotík a utlmovákov,“ hovorí správa o pitve. Stalo sa tak 22. januára 2008 kedy mal Ledger 28 rokov. Okolo smrti tohto významného herca je veľa špekulácií, jednou z nich je tá, že rola Jokera vo Nolanovom spracovaní Batmana ho pohltila natoľko, že mu priniesla veľmi deprimujúce obdobie, ktoré vyústilo k smrti.

Untitled

Cory Monteith v seriáli Glee

Pochádzal z Kanady, miloval film, hudbu a preslávil sa rolou Finna Hudsona v seriály Glee. V detstve bol nádejným študentom, avšak v trinástich rokoch prestal chodiť do školy, uchýlil sa k drogám, alkoholu a krádeži. 13. júla 2013 vo veku 31 rokov umrel na príčinu predávkovania kombináciou alkoholu a heroínu. Stalo sa tak v hotelovej izbe v Kanadskom Vancouveri a bolo to krátko potom čo údajne vyhral boj so závislosťou na liekoch.

Cory Monteith

Marilyn Monroe vo filme Something’s Got to Give

Monroe je dnes ikonou 20. storočia, počas doby svojho výslnia bol známa pre svoje role „hlúpych blondínok“. V päťdesiatkach bola sexsymbolom, známa ako herečka a modelka. V priebehu rokov sa stala obeťou veľkého množstva konšipirácií. Okolo jej smrti zostalo taktiež veľa nevysvetleného. Vo veku 36 rokov umrela na predávkovanie barbiturátmi, v čase jej smrti boli tieto deriváty používané ako lieky na spanie, avšak neskôr sa dokázalo, že si na nich človek dokáže za pomerne krátky čas vybudovať silnú závislosť. Marilyn Monroe na tieto lieky doplatila 5. augusta 1962, mesiac potom, čo bola štúdiom FOX vyhodená z natáčania filmu Somethin’s Got to Give, pretože chýbala na väčšine dní natáčania z dôvodu choroby.

Marilyn-Monroe-Modeling-Somanymp3s.com_

Paul Walker vo filme Furious 7

Hovoriac o miláčikoch publika, Walker nebol výnimkou, počas puberty si zahral v mnohých tínedžerských komédiách, no preslávil sa najmä rolou Briana O’Connora v sérií filmov pre fanúšikov akčných filmov, počas ktorých cítite pach spálených pneumatík a benzínu aj cez obrazovku. Walker miloval autá aj v súkromnom živote, čo bolo aj príčinou jeho smrti. Paradoxne 30. novembra 2013 šoféroval Roger Rodas svoje Porsche Carrera GT v zóne s rýchlostným limitom 70 km/h dvojnásobne vyššou rýchlosťou. Paul Walker sedel počas jazdy na sedadle spolujazdca. Auto nabúralo do pouličnej lampy a dvoch stromov, obaja muži uhoreli v troskách auta, ich telá nebolo možné identifikovať. Walker umrel vo veku 40 rokov, miesto tohto incidentu sa stalo obľúbenou lokalitou pre drifterov.

FAST & FURIOUS 7 Trailer & Images Rev Into Action!

Pozri aj: 10 filmov, počas ktorých sa herci do seba počas natáčania skutočne zamilovali

interez.sk (Ľuboš Belko), en.wikipedia.org
Uložiť článok

Najnovšie články