Eiffelova veža, 1887
Plán bol taký, že táto veža sa nestane večným symbolom Paríža. Dizajn Gustava Eiffela, a teda Eiffelova veža, bola nepopulárna „hromada“ železa postavená v roku 1889 kvôli svetovej výstave, pričom mala byť následne na to zničená. Pred tým, ako sa veža umiestnila práve do Paríža, odmietlo ju veľké mesto Barcelona. Keď mesto Paríž v roku 1940 padlo do rúk Nemcov, Francúzi prerezali laná na výťahoch, aby Hitler musel vyšliapať všetkých 700 schodov a až tak vztýčiť svoju vlajku.
Eiffelova veža dnes
V súčasnej dobe Eiffelova veža priláka viac návštevníkov, než ktorákoľvek iná turistická atrakcia. Po celom svete sa nachádza najmenej 30 replík tejto konštrukcie.
San Francisco, 1906
V roku 1906 zemetrasenie o sile 7,8 stupňa zdevastovalo oblasť Bay Area a zabilo viac ako 3000 ľudí v San Franciscu. Takmer 80% z rozlohy mesta zachvátili požiare a tým pádom bolo mesto zničené. Obyvatelia utiekli do Oaklandu a Berkley. Odhadované majetkové straty boli až 400 miliónov dolárov.
San Francisco, 2016
V súčasnej dobe je San Francisco druhým najľudnatejším mestom v Spojených štátoch, hneď po New Yorku. Domov tu našlo viac ako 800 000 ľudí.
Times Square, 1898
Ostrov Manhattan najskôr patril Holanďanom (v roku 1624) a oblasť Time Square bola centrom pre koče. Okolitá pôda, kde sa kone a dobytok nachádzali, sa stala známa ako Longacre. V roku 1904 sa do budovy na 42. ulici námestia Longacre presťahovali noviny New York Times. Čoskoro sa tu vybudovalo metro a námestie bolo premenované na Times Square. O tri týždne neskôr tu stála prvá elektrifikovaná reklama na jednej zo stien banky.
Times Square, 2016
Každý rok zavíta na Times Square asi 50 miliónov návštevníkov. V dňoch keď sú ulice vyťažené najviac sa tu prechádza až 460 000 ľudí.
Boston, 1860
Táto snímka je najstaršou zachovalou leteckou snímkou, aká existuje. Bola zhotovená presne 13. októbra v roku 1860 Američanom Jamesom Wallaceom Blackom z teplovzdušného balóna. Na fotografii sú zachytené dve najznámejšie národné historické pamiatky, a to Old South Church, postavený v gotickom slohu a Trinity Church, ktorý bol ale zničený požiarom v roku 1872 a následne bol rekonštruovaný.
Boston, 2016
V roku 1630 sa v oblasti Bostonu postupne usadili kolónie a toto mesto sa stalo miestom, kde bola prvá verejná škola, prvý podzemný dopravný systém a prvý verejný park. Toto mesto je centrom medzinárodného vysokoškolského vzdelávania a Bostončania sú naň právom hrdí.
Kjóto, 1886
Ulica Shijo a jej okolie je jednou z najväčších turistických destinácií okolia Kjóta. Nachádza sa tu nespočetne veľa obchodných domov, reštaurácií, značkových butikov, obchodov so šperkami a kozmetikou, obchodov so suvenírmi a teda je táto ulica asi najväčším konkurentom práve Tokiu. Shijo znamená v preklade štvrtá ulica a kedysi bola súčasťou Heian-kyō.
Kjóto, 2016
Kjóto bolo hlavným mestom Japonska viac ako tisíc rokov, a teda od roku 794 do roku 1868. Niektorí ľudia ešte stále veria, že Kjóto je skutočné bohatstvo plné kapitálu, aj keď sídlo cisárskej moci a technológií sídli v Tokiu už od roku 1868.
Nahlásiť chybu v článku