Ako sa hovorí, vaša pravá povaha je odhalená práve vtedy, keď ste dotlačený na kraj svojich možností. Mnohokrát v sebe nájdu ľudia silu a odvahu, o ktorej nikdy netušili. Preto sme si pre vás pripravili sériu desiatich príbehov o ľuďoch, ktorí sa len tak nevzdali.
Keď bol seržant Roy Benavidez vo Vietname v roku 1968, započul v rádiu volanie o pomoc dvanástich mužov zo špeciálnych jednotiek, ktorí boli obkľúčení približne 1000 japonskými vojakmi. Benavidez mal iba nôž a lekárničku, keď za nimi vyskočil z vrtuľníka. Jeho odvaha zachránila aspoň 8 mužov, no samotný Roy bol vyhlásený za mŕtveho, pokiaľ ho doktor nechcel zabaliť do vreca na mŕtvoly a Roy mu vtedy napľul do tváre. Bojoval 6 hodín vkuse, mal 37 bodných rán, odhalené vnútornosti, zlomenú sánku a zakrvavené oči.
V roku 1823 sa americký lovec kožušín Hugh Glass dostal do súboju s medveďom grizlym, ktorého nakoniec dokázal svojim nožom zabiť. Súboj sa však odohral približne 320 kilometrov od najbližšej dediny a preto boj o jeho život neskončil, práve naopak. Infikované časti jeho tela si nechal obhrýzť červamim aby zabránil vzniku plesní, zafixoval si zlomenú nohu a doplazil sa k rieke, aby si mohol postaviť plť, na ktorej sa po prúde doplavil až do dediny. Celá cesta mu trvala 6 týždňov.
Viking menom Harald Hadrada utiekol zo svojej rodnej krajiny Nórska do Ruska, po čom sa stal elitným gardistom vo Východorímskej ríše a bojoval v Iraku. Neskôr sa vrátil do Ruska, kde si vzal za ženu princeznú a vrátil sa do Nórska ako kráľ a zaútočil na Anglicko s jeho armádou.
Keď bol počas vojny v roku 1944 Thomas Baker zranený, prikázal svojim mužom, aby ho nechali opretého o strom a odišli. Rozkaz poslúchli a nechali mu zbraň, v ktorej mal 8 nábojov. Neskôr ho hliadky našli mŕtveho na tom istom mieste, ako drží prázdnu pištoľ a okolo neho je 8 mŕtvych Japonských vojakov.
V roku 2001 uhryzol 8-ročného chlapca menom Jessie Arbogast dvojmetroví žralok. Jeho strýko začal so žralokom bojovať a Jessieho sa mu podarilo zachrániť. Po tom, ako sa mu ho podarilo zachrániť, skočil znovu do vody, pretože žralok Jessiemu odhryzol ruku. Znovu so žralokom zápasil a dotiahol ho na breh, kde ho zastrelila hliadka. Chlapcovu ruku vybrali z čeľustí žraloka, uložili do ľadu a utekali do nemocnice, kde sa ju úspešne podarilo prišiť naspäť.
Okolo roku 1300 sa Francúzska žena Jeanne de Clisson stala pirátkou, aby pomstila smrť svojho muža, ktorého popravili. Predala svoje pozemky a kúpila si 3 lode, ktoré natrela načierno. Keď sa dostala k šľachte, ktorá popravila jej muža, osobne im sťala hlavy sekerou.
Lekár Leonid Rogozov sa ako 27 ročný dostal s výpravou na Antarktídu. Začal sa však cítiť zle a vydedukoval, že má zápal slepého čreva. Vedel, že jediný spôsob, ako prežije, je operácia. Bol tam však jediný doktor a kvôli snežnej búrke ho nemohli preniesť na inú základňu. Musel sa teda operovať sám a vybral si pár mužov, aby mu asistovali. Operácia mu zabrala 1 hodinu aj 45 minút a celú ju vykonal „dole hlavou“, aby sa mohol pozerať do zrkadla.
Charles Rigoulot, francúzsky vzpierač, bol uväznený za to, že udrel nacistického strážcu. Zo svojej cely však utiekol a to nie najbežnejším spôsobom. Dokázal ohnúť železné tyče dverí a pomohol utiecť aj ostatným väznom.
Mongolská princeznú, Khutulun sa narodila v roku 1260 a bola dcérou najmocnejšieho muža v strednej Ázii, Kaidu. Svojmu otcovi pomáhala v mnohých bitkách. Trvala na tom, že každý muž, ktorý sa s ňou chce oženiť, ju musí poraziť v zápase. Ak prehrá, musí sa vzdať svojich koní. Pokiaľ Khutulun nejaký nápadník dokázal poraziť, mala viac ako 10-tisíc koní.
Joseph Bolitho Johns, taktiež známy ako Moondyne Jo, utiekol z väzenia v Austrálii toľkokrát, že polícia dostala za úlohu postaviť špeciálne väzenie iba pre neho, aby neutiekol. Tak sa aj stalo, no Moondyne Jo dokázal utiecť aj z tohto väzenia.
interez.sk (Koso), unbelievable-facts.com
Nahlásiť chybu v článku