Dlhý čas si ľudia mysleli, že introverti sú kreatívnejší ako extroverti. Áno, je pravda, že extroverti sú viac spoločenskí, a preto vychádzajú s ostatnými ľuďmi lepšie ako ktokoľvek iný. Avšak, na druhej strane introverti vedia svojimi myšlienkami vytvoriť veci, ktoré sú osobnejšie, ale aj univerzálnejšie. V každom prípade, bez ohľadu na to, či ste introvert, alebo extrovert, môžete si pozrieť ktorýkoľvek film a vziať si z neho len to najlepšie. Dnes vám prinášame desať filmov, pri ktorých sa budú introverti cítiť viac ako extroverti.
Lars a jeho vážna známosť (2007)
Lars Lindstrom, až priveľmi plachý muž z malého mestečka, prinesie ukázať domov lásku svojich snov. Avšak, je tu jeden problém a to ten, že nie je skutočná – je to sexuálna bábika, ktorú si Lars objednal cez internet. Lars však v tejto bábike nevidí žiaden sexuálny objekt, ale cíti k nej hlbokú lásku a chce s ňou prežiť krásny vzťah.
Synecdoche, New York (2007)
Film „Synecdoche, New York“ je ťažký nie len pre myseľ, ale dokonca i pre žalúdok. Tento film netreba pochopiť, treba ho pozorovať a cítiť. Pokiaľ máte radi zložité, zapletené príbehy s mnohými narážkami, náznakmi a objavmi v nitkách životnej tapisérie, budete tento film veľmi obdivovať. Je plný dvojzmyslov a nejasností, ktoré sa budú dať odkryť len nereálnou realitou.
Ona (2013)
Teodor je osamelý muž, ktorý prechádza ťažkým rozvodom. Rozhodne sa preto kúpiť nový OS 1, program, ktorý je vo svete propagovaný ako prvý inteligentný operačný systém. Teodor rýchlo na všetko jeho trápenie zabúda a hľadá útechu v Samante, hlase tohto operačného systému. Začne s „ňou“ tráviť čoraz viac a viac času, až sa do nej nakoniec úplne zamiluje.
Drive (2011)
„Drive“ je jedným z najštýlovejších filmov, ktoré sa v tomto storočí natočili – či už je to retro hudba, neortodoxná kinematografia, zmetené dialógy, či vždy „chladný“ Ryan Gosling. Čo viac treba k tomuto filmu povedať.
Taká zvláštna rodinka (2001)
Film „Taká zvláštna rodinka“ sleduje životy troch nadaných súrodencov, ktorí sú medzi mladými ľuďmi veľmi populárni, avšak do ich životov prichádza sklamanie a kopa neúspechov po tom, čo ich ich excentrický otec opúšťa.
Amelie (2001)
„Amelie“ rozpráva príbeh mladej čašníčky, ktorá sa usiluje pozitívne zmeniť životy ľudí okolo seba, pričom bojuje so svojou vlastnou samotou. Je to film plný humoru a krásneho vyobrazenia dnešných ľudí.
Taxikár (1976)
Pravdepodobne žiaden film nezaujal divákov tak veľmi ako tento. Martin Scorsese týmto majstrovským dielom ukazuje tichý Vietnam a generáciu ľudí, ktorá v tejto obrovskej džungli prežila peklo. Scorsese vykresľuje odcudzenie človeka od civilizácie, ale aj to, ako sa dokáže človek vo svete, ktorý bol kedysi jeho, cítiť neskôr ako cudzinec.
Večný svit nepoškvrnenej mysle (2003)
Joel Barish sa dozvedá, že sa jeho bývalá priateľka Klementína rozhodne vyskúšať experiment, pri ktorom jej vymažú všetky spomienky na ich vzťah. Pre tento krok sa rozhodne nakoniec aj samotný Joel. Počas operácie, ktorá sa koná v noci v jeho byte, Joel vo svojej mysli zápasí sám so sebou, aby si však tieto myšlienky zachránil.
Charlieho malé tajomstvá (2012)
Film „Charlieho malé tajomstvá“ zachytáva dospievajúceho chlapca, ktorý prichádza na strednú školu a ako introvert sa ťažko zaraďuje medzi ostatných. Po čase sa však stretáva s dvomi staršími žiakmi, pri ktorých sa veľa vecí naučí a získa nové skúsenosti, ktoré ho počas celého života sprevádzajú.
Chlapčenstvo (2014)
„Chlapčenstvo“ je viac ako film. Je to úcta k 6-ročnému chlapcovi, z ktorého sa počas filmu stáva mladý 18-ročný muž. Je to úcta k mame, ktorá vychováva svoje deti, ale aj k otcovi, ktorý pre svoje deti veľmi veľa znamená. Tento film vidíme väčšinou z chlapcovej perspektívy, a tak môžeme pozorovať jednoduchosť a krásu každého nového dňa, vidieť, čo všetko sa mladý človek naučí a aké skúsenosti počas mladosti naberie.
Ako sa vám páčia tieto filmy?
Pozri aj: 10 najlepších detektívnych filmov plných nečakaných zmien, ktoré vás udržia v napätí až do konca
interez.sk (Stella K.), thecinemaholic.com
Nahlásiť chybu v článku